Moderatorius: Astronautė-Myška

Vartotojo avataras
Parašė Aldona Julita
#422213 Aš kelias saviugdos knygas esu perskaičiusi. Man jos didelio įspūdžio nepadarė.
Paskutiniu metu susidomėjau emociniu intelektu, bet spėju, kad LT kalba nėra. Aš rusų kalba skaitau. Man atrodo, kad sėkmė priklauso, kaip tu moki kontroliuoti savo emocijas. Man darbe sunkiausia buvo emocijos
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422578 Neseniai perskaičiau Joanne Harris "Šokoladas". Ėmiau iš bibliotekos. Tai šiuolaikinis romanas apie moterį, atidariusią šokolado parduotuvę mažam Prancūzijos miestelyje. Ir kaip visiems romanams reikia blogiuko, tai jis šiam romane yra kunigas, kuris yra konservatyvių pažiūrų ir šokoladą laiko nuodėme. Keista bet kartu kažkuo įdomi idėja romanui. Dabar skaitysiu sekančias dvi dalis šitos trilogijos: "Penki ketvirčiai apelsino" ir "Gervuogių vynas".
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422590 Perskaičiau Scott H. Young "Spartusis mokymasis. Ultralearning". Čia išdėstomi sparčiojo mokymosi principai, tarp kurių - mokymasis mokytis, gryštamasis ryšys, informacijos atgaminimas ir eksperimentavimas. Mokymosi reikmė pagrįsta daugumoj tokių knygų randama mintim, kad gyvenam XXI amžiuje ir norint įgyti konkurencinį pranašumą darbo rinkoje, reikia mokytis ir tobulėti visą gyvenimą.
Vartotojo avataras
Parašė Astronautė-Myška
#422592
Opaque rašė:Perskaičiau Scott H. Young "Spartusis mokymasis. Ultralearning". Čia išdėstomi sparčiojo mokymosi principai, tarp kurių - mokymasis mokytis, gryštamasis ryšys, informacijos atgaminimas ir eksperimentavimas. Mokymosi reikmė pagrįsta daugumoj tokių knygų randama mintim, kad gyvenam XXI amžiuje ir norint įgyti konkurencinį pranašumą darbo rinkoje, reikia mokytis ir tobulėti visą gyvenimą.

O konkretūs patarimai yra? :?
Šiaip mane dabar labai domina tema kaip efektyviau mokytis. Mokykloj išvis nemokino kaip mokytis. :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422607
Astronautė-Myška rašė:O konkretūs patarimai yra? :?
Šiaip mane dabar labai domina tema kaip efektyviau mokytis. Mokykloj išvis nemokino kaip mokytis. :achtung


Šioj knygoj tų principų yra, jei atmintis neapgauna, devyni. Kiekvienam paskirta po atskirą knygos skyrių. Tai kiekvienam skyriuj ten labai konkrečiai parašyta ką galima daryt, kad tą principą išpildyt ir kartais dar pagrindžiama, kodėl taip, o ne kitaip reikėtų daryt. Pastarasis dalykas atėjo iš autoriaus ir kitų sparčiojo mokymosi mėgėjų asmeninės patirties arba pateikiama mokslinių tyrimų rezultatai, iš esmės kad pastiprint autoriaus patarimų vertę. Kai kurie patarimai suskirstyti į žingsnius, kiti pateikiami taktikom, kurias galima savo nuožiūra pasirinkt, kuri atrodo tinkamesnė, tą ir renkiesi.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422704 Perskaičiau Solomon Katz knygą "Grožis kaip būties būsena: proto ir dvasinio kelio valdymas". Pats autorius buvo budistų vienuoliu ir meditacijos mokytoju, apsigynė doktoranto laipsnį religijos ir psichologijos srityse. Knyga apie dvasingumą, apie tai, kaip neigiamas mintis pakeist teigiamom, bet užvis geriau yra nemąstymas, kai vidinis monologas išnyksta ir dingsta mintys, tada protas nurimsta ir grįžtama į būtį. Autoriaus teigimu, Dievas yra visuose žmonėse, nors Vakaruose už tokias mintis gali "užsidirbti" kelionę į psichiattijos ligoninę. Knygą ėmiau iš bibliotekos.

Norėčiau pasidalinti viena citata:

"Begalybė yra begalinė. Jai nėra pabaigos. Ji neišsenkanti. Jos negalima išsekinti. Už sąvokų, kuriose jūs įsitvirtinę, kurios apriboja jūsų tapatybę, Begalybė yra teisingesnė tiesa už jūsų Būtį. Jūsų Savastis yra gilesnė ir todėl jūs esate Begalinis."
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422879 Perskaičiau Kelly McGonigal "Valios galia". Rašoma kodėl valia svarbi mūsų gyvenime, kaip ją veikia miegas, gliukozės kiekis organizme, mankšta. Kaip kišam sau pagalį į ratus bandydami per prievartą nuvyti įkyrias mintis, kurios kelia nerimą, o gaunasi, jog vis tos mintys nesibaigia, kaip atidėję kokį nors reikalą ateičiai, pradedam nuolaidžiaut sau dabartyje, kaip mus veikia bandos jausmas, kaip per gerai galvodami apie savo moralę, pasiduodam blogam elgesiui ir kaip visa tai susiję su valia. Kiekvienas skyrius turi valios stiprinimo pratimų. Vienuose iš jų reik save paanalizuoti psichologiškai, atsakinėjant į klausimus, o kiti labai konkretūs, tarkim pasimankštinti penkias minutes, atsispirti pagundai dešimt minučių, daryti kvėpavimo pratimus ar medituoti.