Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#428463 Aš nieko nebeskaitau. :bloga Pasiėmus knygą iš bibliotekos, jau beveik 2 mėnesiai praėjo, o aš jos net neatsiverčiau... :bloga Turbūt taip ir grąžinsiu neskaitytą. Nors noro yra skaityti, bet kažkaip mintys plaukioja, nesusikaupiu. O knyga vadinasi "Sutrikę". Autorius Richard Powers.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#429225 Dabar skaitomos angliškos knygos:

Opaque rašė:Cognitive Psychology vadovėlis ?
Manga For Dummies
Artists Drawing Techniques


Skaitau dvi knygas apie piešimą. Viena moko kaip piešt mangą. Pauglystėj buvau pasinešus piešt anime stilium. Dabar laukia skyrius apie realistišką drabužių ant kūno piešimą. Kita knyga vakarietiška apie piešimą grafitiniu pieštuku, anglimi, tušu, spalvotais pieštukaus ir pastelėmis. Knygos skyriai suskirstyti į pradinukų, vidutinio lygio ir pažengusiųjų skyrelius. Dabar biškį įstrigus skyriui apie piešimą tušu. Šioj knygoj daug iliustracijų, pasakojama ir kartu iliustruojama kaip žingsnis po žingsnio nupiešt po vieną piešinį kiekviename skyrelyje, naudojantis prieš tai paaiškintomis piešimo technikomis. Dar nebaigiau skaityt Cognitive Psychology vadovėlio. Berods liko paskutinė dalis, jei gerai pamenu apie mąstymą ir emocijas. Bent jau tikiuosi, kad paskutinė. Kiekviena dalis šitam vadovėlį turi 4-6 skyrius, todėl skaitymo nemažai. Nors yra noras pamest skaityt jį :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#429575 Dabar skaitomos angliškos knygos:

Opaque rašė:Cognitive Psychology vadovėlis ?
Manga For Dummies
Artists Drawing Techniques +
Artists' Questions Answered: Watercolor Pencils
Discovering Cosmetic Science


Perskaičiau Artists Drawing Techniques. Paskutinė dalis apie piešimą pastelėm buvo gana ilga. Šiandien pradėjau anglišką knygą apie piešimą akvareliniais pieštukais. Įdomu ar bus sudėtingas menas tie akvareliniai pieštukai. Cognitive
Psychology kaip ir tikėjaus liko paskutinė dalis su penkiais skyriais. Perskaičiau dalies įžangą ir pradėjau pirmą skyrių. Dar perskaičius šitą dalį gali laukt koks nors conclusion skyrius ar panašiai. Dar skaitau apie kosmetikos gamybos procesus Discovering Cosmetic Science. Jau prieš kurį laiką pradėjau.

Iš lietuviškų skaitau 'Sukurk kroodilą' apie kūrybą, lietuvių autoriaus Gedimino Beresnevičiaus. Ir Jen Sincero 'Badass Habits', pasiemiau pastarąją iš bibliotekos.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#429581 Lengva būtų pasakyt, kad mokytis reikia, jei nori vartot kažkokiu būdu kalbą (skaityt, kalbėt ir t. t.), bet man prireikė dar po mokyklos baigimo metų metus "gert" į save anglų kalbą, daugiausia klausantis kalbamosios anglų youtubėj ir skaitant komentarus po youtubės video klipais. Ir tik po to jau galėjau pradėt skaityt angliškas knygas. Negrožinė literatūra man skaitosi lengviau negu grožinė, nors ir ta negrožinė gali būt labai techniškai parašyta, tada sunkiau. Nors pripažint reikia, jog gramatiką išmokau gana geru lygmeniu jau mokykloj. Iš tiesų mokytis kalbos nuo nulio yra tikrai sudėtinga. Buvau užsigeidus ispanų mokytis, bet liks jaučiu tik pasvajojimai, nes reik reguliarumo ir disciplinos, per didelių tarpų tarp mokymųsi negalima daryt ir t. t. Su anglų gali būt lengviau tik tuo atžvilgiu, kad ji yra populiari kalba ir lengviau rast mokomosios medžiagos, kad ir dvikalbės, kur įvedama į anglu kalbos mokymosi pradžią gimtaja kalba. Net nebereikia popierinių žodynų, užtenka geros žodyno programėlės arba galima naudotis google, kad išsiverst.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430608
Astro-Meška rašė:
Astro-Meška rašė:
Opaque rašė:Neištvėriau ir pradėjau dar vieną anglišką knygą Oliver Sacks "Musicophilia. Tales Of Music And The Brain" ...

O geras, aš lt kalba radau šią knygą inete. Irgi intriguoja, bet dar nepradėjau skaityti. :)

Opaque, gal perskaitei šią knygą?


Tik dabar perskaičiau. Jau antra jo skaityta knyga. Apie šizofreniją ir ja sergančių santykį su muzika buvo tik paragrafas, nors nesitikėjau, kad išvis bus kas nors apie pastarąjį dalyką. Muzika šizofrenikam padeda įveikt apatiją. Buvo jau žinomų faktų, tarkim, jog toninėm kalbom, kaip kinų, kalbantiesiems, jei nuo mažumės lavinami muzikaliai, išsivysto absoliuši klausa. Įdomiai buvo aprašytas williamso sindromu sergančiųjų santykis su muzika. O tas faktas, jog apkurtus viena ausimi, prarandamas muzikos erdvumo ir pilnumo suvokimas, buvo nežinomas, bet įdomus. Tas skyrius ir užvadinas buvo "stereoklausa" ar panašiai (sorry, tingiu tikrint dabar :achtung), aš tokio nebūčiau sugalvojus :kazokas Šiaip daug įdomių dalykų. Sergant alzhaimeriu, dar ilgą laiką išlieka gebėjimas atlikti prieš ligą mokėtą grot muziką. Šitą jau prieš skaitant šią knyga žinijau. Ko nežiojau, tai teigiamas muzikos terapijos poveikis alzhaimeriu sergantiems ir tai kad jis išsilaiko kelias valandas ar net dienas. Kai baigiau skaityt, pasitikrinau, kek puslapių turi šita knyga ir biškį nustebau, jog nestora. Nežinau, kodėl galvojau priešingai. Gal todėl, kad su didelėm pertraukom skaičiau ir ilgai užtruko perskaityt.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#430612 Perskaičiau Jen Sincero Badass habits. Moko kaip ugdytis teigiamus įpročius ir mest žalingus. Knyga pradedama kalbėjimu apie tapatybę, kaip kokį savivaizdį apie save susikuriam, tokie ir tampam. Jei laikysim save rūkaliais, tai nebus paskatos mesti, jei neįsisąmoninsim nesveiko maisto žalos kūnui ar kaip apsunkinam kūną nereikalingu antsvoriu ir taip sau kenkiam tai taip ir rysim šlamštmaistį. Teigiama, kad perkuriant savo tapatybę galima ugdytis arba mest įpročius. Pateikiama 21 dienos programa. 21 diena pasirinkta neatsitiktinai, nes pagal mokslą tiek trunka naujo įpročio susiformavimas. Pirmą dieną pasirenkamas norimas įprotis ir save paanalizavus suformuluojama ir užsirašoma mantra susijusi su įpročiu ir, ją kartojant kiekvieną dieną, turinti įkvėpti tęst įpročio formavimo per visas tas dienas kelionę. Patariama sekt progresą. Taip pat asisakyt derėtis su savimi ir neleist atsikalbinėt, kaip čia padarius ką lengvesnio ir neatlikus norimo formuot įpročio veiksmo, kaip apdovanot save mažom dovanėlem, kai atliekam įprotį ar tiesiog sau padėkot, kad randam valios jo laikytis, bet paslydus nekoneveikt savęs, sau atleist ir pasižadėt daugiau nepaslyst. Taip pat minima ir įsipareigonimo sau ar net kitam žmogui svarba, - tarkim, sumokėt draugui tris šimtus dolerių, jei paslysim ir kurią dieną neatliksim įpročio fornavimo veiksmo. Duodama patarimas pradėt formuot įprotį mažais įveikiamais žingsniais: rašant daryt pertraukas kas dvidešimt minučių ar kas pusvalandį; pirmą kartą mankštinantis, daryt tris atsilenkimus, o paskesniais kartais skaičių didint ir pan. Įpusėjus programai raginama prisiminti apie savo kuriamą tapatybę, o pabaigus ją, autorės teigimu, ta tapatybė turėtų būt jau savasties dalis. Iš esmės kiekvieną programos dieną pateikiamas savotiškas įrankis, kuris turi padėt nukeliaut tą 21 dieną ir padėt susikurt įprotį. Rašoma kartot kelionės dienas kiek prireiks, iki kol susiformuos įprotis. Tada labiausiai prilipusius įrankius naudot sekančių įpročių formavime, juos kartot, jei reikia. Ir atitinkamai koreguot mantrą.
Parašė Aldona Julita
#430860 Lietuvos filosofija taip ir pragulejo neskaityta. :achtung Nunešiau atgal. Paėmiau iš biblės Ken Follett ""Žemės stulpai". Istorinis romanas. Visai nieko. Kol kas išeina skaityti. Apie mūrininką, kuris norėjo pastatyti katedrą. Angliška knyga. Biblės darbuotojas pasakė, kad ši knyga yra gera. Ir dar 2 detektyvus rusų kalba paėmiau.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#430970 Aš galų gale po pusmečio sugebėjau perskaityti V.Normano "Beprotnamis". Labai nepatiko. Nepatiko autoriaus tyčiojimasis iš kitų psi ligonių. Nepatiko stūmimas ant žmonių. Visiškai svetimas buvo autoriaus pasaulis. :bloga
Pasiėmiau skaityt apie G.Guldą EN, bet per sunku. :bloga
Parašė Aldona Julita
#431214 Dabar skaitau Margaret George "Kleopatros memuarai".
Kol kas patinka. Skaičiau atsiliepimus. Rašoma, kad tai turėtų būti moteriškių gidas. Kaip elgtis su vyrais :song
Parašė Aldona Julita
#431576 Sudomino ši knyga....
Aš šalia istorinio romano dar skaitau Wolfgang Wodarg "Suklastotos pandemijos. Argumentai prieš baimės viešpatavimą" man ji labai įdomi. Prasišviečiau apie virusus