Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#287 yra tokia knyga - "Prozako karta". Kol skaitai - atrodo juoda, bet pabaiga labai pakelia, rekomenduoju. Ten irgi depresijos istorija. Skaičiau ligoninėj gulėdama, surijau per dvi dienas.
ParašėSandra
#298 As Medejai ir daviau paskaityti ligonineje "Prozako karta", pati skaiciau 3 kartus, radau daug artimu dalyku...Tikrai patarciau paskaityti.
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#312 Hermano Hessės "Stepių vilkas" - mano terapeutas sako, kad tai knyga apie depresiją. Na, iš tiesų.
Rainer Marija Rilkė "Maltės Lauridso Brigės užrašai" - dabar skaitau, taip pat depresija. aš ten ir šizofreninių požymių matau...
Daugiau tokių knygų yra - tai tik sublimacija - savo vidinės būsenos perkėlimas į meno kūrinį. Kai paskaitai - palengvėja. Aiškinu terminą Katarsis (čia dar iš graikų) - tai sukrėtimas, per kurį ateina vidinis apsivalymas
Štai dėl to verta skaityt tokias knygas, eiti i tokius spektaklius, klausytis tokios muzikos ir vaikščioti po tokias parodas. Kitas aspektas, dėl kurio palengvėja - kad tu perkeli savo būseną į meno kūrinį ir atrodo, kad ne tau taip labai liūdna, bet meno kūrinys yra toks neapsakomai liūdnas. Per tai irgi palengvėja. Ir šiaip, aiškiau priimti gyvenimą su visom jo spalvom dar niekam nepakenkė. Tik reikia tą daryti sąmoningai nusiteikus teigiamai, išmesti išankstinę nuostatą "čia grūzas, man to nereik, aš pati grūzas". LAbiau kenčiančių žmonių tikrai yra. Štai pravedžiau trupmputę menotyrinę - pseudopsichologinę paskaitėlę. Surašiau viską lyg, ką žinau ta tema, čia ne mano mintys, visa tai sužinojau studijuodama.
Paskutinį kartą redagavo Medeja 2007 10 23, 07:36. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#313 Tiesa, yra knyga 5 depresijos gydymo būdai, aš neskaičiau dar, gal kas skaitėt?
ParašėLeta
#1295 yra tokia knyga - "Prozako karta". Kol skaitai - atrodo juoda, bet pabaiga labai pakelia, rekomenduoju. Ten irgi depresijos istorija. Skaičiau ligoninėj gulėdama, surijau per dvi dienas

Prozako karta man parodė, kaip depresija sergantį gydo ir net globoja kitur, ne Lietuvoj. Aš laikiau, kad žmogus turi teisę rinktis savižudybę. Perskaičius Inger Anneberg "Sielvartas po savižudybės" mano įsitikinimai susvyravo. Manau, kad verta šitą knygą, apie pasilikusių po savižudybės artimųjų sielvartą verta paskaityti. Parašyta neįkyriai, neperšant jokių išvadų.
Parašė Rasyte80
#1299
Leta rašė:yra tokia knyga - "Prozako karta". Kol skaitai - atrodo juoda, bet pabaiga labai pakelia, rekomenduoju. Ten irgi depresijos istorija. Skaičiau ligoninėj gulėdama, surijau per dvi dienas

Prozako karta man parodė, kaip depresija sergantį gydo ir net globoja kitur, ne Lietuvoj. Aš laikiau, kad žmogus turi teisę rinktis savižudybę. Perskaičius Inger Anneberg "Sielvartas po savižudybės" mano įsitikinimai susvyravo. Manau, kad verta šitą knygą, apie pasilikusių po savižudybės artimųjų sielvartą verta paskaityti. Parašyta neįkyriai, neperšant jokių išvadų.


Mačiau yra filmas pagal šitą knygą...
O man tai žiauriai patiko šis filmas http://www.kinas.info/?movie=2434
Irgi sukurtas pagal autobiografinę knygą: Susanna Keysen - Girl, Interrupted.
Labai geras filmas, nepasakyčiau, kad labai teigiamai nuteikia, bet toks artimas.
Parašė Rasyte80
#1300 Ir dar vieną knygą galiu drąsiai rekomenduoti. http://www.mijalba.com/knyga.php?knygosid=49
Nors pati dar ir neskaičiau :) Keliauja ji per rankas, visi giria.
Ją rekomendavo man draugė, kuri 7 metus sirgo sunkia depresija. Jai ši knyga buvo kabliukas, kuris ištraukė iš dugno ir paskatino kapstytis toliau.
Daviau mamai paskaityt, ta ten dar kažkam, taip ir negrįžta ta knyga pas mane :) Bet visi be išimties ją giria.
Taigi paskaitykit ir parašykit nuomonę, gal reiks tada antrą egzempliorių nusipirkt :lol:


O čia šiaip pasiskaitymui truputis teorijos: http://www.jppc.lt/knygos/krizes_ir_ju_iveikimas.pdf
Pakankamai aiški ir nesudėtinga knyga.
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#1304 Merginos, ar tikrai reikia skaityti knygas apie depresiją, arba tarkim tų autorių Hesės, Kafkos, kurie rašė sigkdami. neperseniausiai su kolege išsikalbėjom - abi NEGALIM skaityti tos juodosios, nevilties literatūros - minėtųjų autorių, dar - Remarko, markeso.. Nors Šopenhaueris abiems patiko :lol: kažkokia savisauga nuo išprotėjimo, ar kaip?
ParašėLiepa
#1339
AUmba rašė:Merginos, ar tikrai reikia skaityti knygas apie depresiją, arba tarkim tų autorių Hesės, Kafkos, kurie rašė sigkdami. neperseniausiai su kolege išsikalbėjom - abi NEGALIM skaityti tos juodosios, nevilties literatūros - minėtųjų autorių, dar - Remarko, markeso.. Nors Šopenhaueris abiems patiko :lol: kažkokia savisauga nuo išprotėjimo, ar kaip?


pritariu AUmba, aš asmeniškai geriau jaučiuosi, kai skaitau neprislegiančias knygas. Niu, Prozako kartą perskaičiau bendram išsilavinimui ir norėjau pamatyti save tarsi iš šalies (tai man pavyko). O šiaip man labai didelį įspūdį paliko, privertė susimąstyti, sukratė mane iš vidaus "Bėgančios su vilkais". Tai visiškai ne "depresova" knyga, kaip tik galima pasisemti išminties, geriau pažinti save :D
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#1341 sita gera, o prozaco karta maciau filma, kai dar nesirgau ir ta mergina man pasirode visiska beprote. reiktu paziuret dabar.
ParašėLiepa
#1343
Agni rašė:sita gera, o prozaco karta maciau filma, kai dar nesirgau ir ta mergina man pasirode visiska beprote. reiktu paziuret dabar.


Na, filmas man visai nepatiko, knyga geriau :)
ParašėLeta
#1390 O dar man patiko Pykčio šokis. Autorės neatsimenu, kai kur knygynuose ją dar galima rasti.
Tai knyga moterims ir apie moteris, bet tai neerzina, nes man buvo nauji dalykai. Ypač apie tai, kaip mes neatpažįstam pykčio ir dangstom jį kaltės ir kitokiom emocijom. Kiek silpniau autorei pasisekė patarimų dalis, bet taip būna beveik visada.
Paskaičius galima ir pasinaudoti kai kuo. :idea:
Vartotojo avataras
Parašė Medeja
#1409
AUmba rašė:Merginos, ar tikrai reikia skaityti knygas apie depresiją, arba tarkim tų autorių Hesės, Kafkos, kurie rašė sigkdami. neperseniausiai su kolege išsikalbėjom - abi NEGALIM skaityti tos juodosios, nevilties literatūros - minėtųjų autorių, dar - Remarko, markeso.. Nors Šopenhaueris abiems patiko :lol: kažkokia savisauga nuo išprotėjimo, ar kaip?


Nebūtina jas skaityt :lol: aš savo ankstesniame poste rašiau, kokiu būdu tai padeda, bet jei nesinori tai geriau nereikia. Man pačiai geriau šitokios knygos, nei populiarioji psichologija arba saldybės kokios... Dėl to vidinio apsivalymo, kurį patiri skaitydama...
Parašė Rasyte80
#1411 Charles Bukowski geras rašytojas, poetas.
Teigiamų emocijų tikrai nepasisemsit, tai net nežinau ar galiu taip drąsiai rekomenduot... Na atsirinksit.
Pradžiai apie autorių vertėtų pasiskaitinėt, čia šiek tiek:
http://www.rasyk.lt/index.php/fuseactio ... iew;id,183
O čia truputis jo darbų:
http://www.tekstai.lt/versti/bukowski/index.htm