Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė wasteland
#340395 Aš labai daug žiūriu arthouse, avant-garde, visokių kitokių gerų dalykų.

Iš modernesnių, mūsų laikų, ko gero labiausiai verti dėmesio būtų šitie:

Guy Maddin (vos ne Lyncho pasekėjas, tik labiau trenktas)
Andrey Iskanov
Shôjin Fukui (labai trenktas, gilaus siužeto neverta tikėtis, bet jis ypač išradingas)
Svetlana Baskova (jos šedevras "The Green Elephant" yra tiesiog MUST WATCH kiekvienam gero kino gerbėjui)

Taip pat vertėtų pažiūrėt ir ne su kinu susijusių menininkų darbus kaipo Genesio P Orridge "First Transmission" arba kokio nors Monte Cazazza "SXXX-80" arba kad ir Bruce Le Bruce kūryba (beveik visa) yra tikrai meniškas reikalas :-)
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340423
wasteland rašė:Aš labai daug žiūriu arthouse, avant-garde, visokių kitokių gerų dalykų.

Iš modernesnių, mūsų laikų, ko gero labiausiai verti dėmesio būtų šitie:

Guy Maddin (vos ne Lyncho pasekėjas, tik labiau trenktas)
Andrey Iskanov
Shôjin Fukui (labai trenktas, gilaus siužeto neverta tikėtis, bet jis ypač išradingas)
Svetlana Baskova (jos šedevras "The Green Elephant" yra tiesiog MUST WATCH kiekvienam gero kino gerbėjui)

Taip pat vertėtų pažiūrėt ir ne su kinu susijusių menininkų darbus kaipo Genesio P Orridge "First Transmission" arba kokio nors Monte Cazazza "SXXX-80" arba kad ir Bruce Le Bruce kūryba (beveik visa) yra tikrai meniškas reikalas :-)

Oi čia tai nusvaigai konkrečiai, siūlyčiau truputį į gryną orą išeit, kad galvą pravėdintų, jei Green Elephant rekomenduoji KIEKVIENAM gero kino gerbėjui :). Nieko nesu skaitęs absurdiškiau. Nieko asmeniško, jei ką, tik reikėtų gal realiau žiūrėti. :)

Man iš šio sąrašo S. Fukui labai patinka. O šiaip iš tokių filmų kategorijos labai laukiu The American Guinea Pig, nes žinau, kad bus geras, žinant kas režisuos (tikrai nebus nutolta nuo klasikos); German Angst (trijų filmų rinkinys, vieno iš jų režisierius - Jörg Buttgereit (Nekromantik) ir ketvirtos The Vomit Gore dalies, jau nebepamenu koks jos pavadinimas... Dar žinau, kad iš šitos visos serijos man labai patiko Melancholie der Engel, Red Room abu ir turbūt mano mėgstamiausias filmas, bent jau kai buvau paauglys - MARTYRS.

O iš japonų man Shinya Tsukamoto labai patinka ir jo Tetsuo trilogija ir Kotoko (ypač rekomenduoju šitą filmą šitame forume).

Oi ta mano paauglystė :D
Vartotojo avataras
Parašė wasteland
#340425
Lifelover rašė:
wasteland rašė:Aš labai daug žiūriu arthouse, avant-garde, visokių kitokių gerų dalykų.

Iš modernesnių, mūsų laikų, ko gero labiausiai verti dėmesio būtų šitie:

Guy Maddin (vos ne Lyncho pasekėjas, tik labiau trenktas)
Andrey Iskanov
Shôjin Fukui (labai trenktas, gilaus siužeto neverta tikėtis, bet jis ypač išradingas)
Svetlana Baskova (jos šedevras "The Green Elephant" yra tiesiog MUST WATCH kiekvienam gero kino gerbėjui)

Taip pat vertėtų pažiūrėt ir ne su kinu susijusių menininkų darbus kaipo Genesio P Orridge "First Transmission" arba kokio nors Monte Cazazza "SXXX-80" arba kad ir Bruce Le Bruce kūryba (beveik visa) yra tikrai meniškas reikalas :-)

Oi čia tai nusvaigai konkrečiai, siūlyčiau truputį į gryną orą išeit, kad galvą pravėdintų, jei Green Elephant rekomenduoji KIEKVIENAM gero kino gerbėjui :). Nieko nesu skaitęs absurdiškiau. Nieko asmeniško, jei ką, tik reikėtų gal realiau žiūrėti. :)

Man iš šio sąrašo S. Fukui labai patinka. O šiaip iš tokių filmų kategorijos labai laukiu The American Guinea Pig, nes žinau, kad bus geras, žinant kas režisuos (tikrai nebus nutolta nuo klasikos); German Angst (trijų filmų rinkinys, vieno iš jų režisierius - Jörg Buttgereit (Nekromantik) ir ketvirtos The Vomit Gore dalies, jau nebepamenu koks jos pavadinimas... Dar žinau, kad iš šitos visos serijos man labai patiko Melancholie der Engel, Red Room abu ir turbūt mano mėgstamiausias filmas, bent jau kai buvau paauglys - MARTYRS.

O iš japonų man Shinya Tsukamoto labai patinka ir jo Tetsuo trilogija ir Kotoko (ypač rekomenduoju šitą filmą šitame forume).

Oi ta mano paauglystė :D

Bet Tu įdomus - tyras rusiškas purvas blogai, o tyras japoniškas absurdas jau gerai :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=u-OBGhuLJDE

Tetsuo labai gražus dalykas, gražus stilius, gerai nufilmuotas.
O jei jau leistis prie švelnesnių dalykų, kad per daug neišgąsdinti mažiau išprususių filmomanų, na tai tada lieka visokie In a Glass Cage, Salò, or the 120 Days of Sodom, etc etc snobiški mindfuckai. Bet užtat ilgam atsimenami. Bet aišku tuos esi matęs (kaip ir 99% kas ieško po visokius IMDB ko nors "pakankamai krūto", kreivo, durno, nešvaraus kino)

Paskutiniu metu, kai tiek daug peržiūrėjęs esu visko nuo jaunystės, tai ieškau ko nors naujo ir neatrasto. Maloniai nustebino toks atmosferinis Balabanovo filmukas "Me Too" (gaila kad aš visiškai rusiškai nemoku, vėpsojau su eng subtittrais)

Paveikslėlis

Labai "stalkeriškas" reikalas sakyčiau, kam patiko Stalkeris (jis beje yra mano vienas geriausių matytų filmų apskritai, tiksliau, stipriausiai mane kada paveikusių filmų per gyvenimą), tai šitas irgi turbūt kažkuo gali sudomint, tik aišku jis yra jau mūsų laikų Rusijos kontekste (kas man neypač patiko), tačiau atmosfera, stilius, idėja - cool. Gal teko matyti?
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340434 Aš nesakiau, kad blogai ar gerai. Aš sakiau, kad absurdas rekomenduoti tokius filmus kiekvienam gero kino fanui.
Vartotojo avataras
Parašė wasteland
#340441
Lifelover rašė:Aš nesakiau, kad blogai ar gerai. Aš sakiau, kad absurdas rekomenduoti tokius filmus kiekvienam gero kino fanui.

Na, galbūt. Gal tam reikia kur kas subtilesnio skonio :) Bet iš esmės tai visada avangardas nebuvo "gražus" jis kaip tik siekė šokiruot stebėtoją (žiūrovą) ir net ne tik kine, bet ir visur kitur.
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340445 Tavo rekomenduotą filmą pažiūrėsiu šiandien vakare, jei surasiu tinkamą variantą torrentuose.

Iš panašių į Stalkerį taip pat rekomenduočiau The Ugly Swans. Tai taip pat pagal Strugackių romaną pastatytas filmas, vykstantis zonoje ir turintis šiek tiek bendro su Tarkovskio stiliumi (daug vandens, niūrios aplinkos, paslaptinga atmosfera), tačiau filmas visgi kitoks. Gal nėra pats įspūdingiausias, bet turi savo šarmo. :)
Vartotojo avataras
Parašė wasteland
#340446 Būtinai pažiūrėsiu, ačiū už rekomendacijas! ;kot
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#340452 wasteland, pradžioj nelabai gražiai rašei ten dėl kino pasirinkimo. :bloga Aš suprantu norą būt išskirtiniu, daugiau išmanančiu, bet tai pats žinai, kad tą sunku pamatuoti ir ar to reik, Išvenkim konfliktų. Ir mokykimės norm. bendraut... Ačiū. Ir sau bandau tą taikyt. :D
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340680 Taigi, nezinau, gal jau buvo apie tai kalbeta, ko nelabai net abejoju, bet man siandien idomu pasidare. Lars von Trier. Zymus danu kinematografas, pastates taip vadinama depresijos trilogija ("Antikristas", "Melancholija", "Nimfomane"), pats kure filmus sirgdamas depresija, bent jau taip pats sako, turi galybe fobiju, buvo priklausomas nuo alkoholio (degtines butelis kasdien) ir gal nuo narkotiniu medziagu. Klausimas maciusiu siuos filmus, ar bent viena. Kiek realistiskai rezisierius perteikia depresija? Kaip jus supratote ta depresija, apie kuria kalba L. v Trieras? Gal netgi esate patyre panasiu isgyvenimu kaip filmu pagr. veikejos? Papasakokite apie tai placiau, man baisiai idomu. Ypac zmoniu, paciu patyrusiu depresija, nuomone.

As savo kiek veleliau parasysiu, dabar dirbt reikia, dabar tik toptelejo vidury darbo toks klausimas, tai kad nepamirsciau ir rasau (dar slepiuosi nuo kolegu, kad neuzmatytu, kokiam klube sedziu).
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#340683 Mačiau "Melancholija" iš ties sunkus filmas, nesergantiems, žiūrėjau tada kai jau man buvo geriau. Kai kurios scenos priminė mano išgyventas būsenas, ypatingai tas, kai herojė eina ir tarsi medžių šaknys laiko jos kojas, sunku pajudėt, o kiekvienas fizinis judesys kėlė kančią, laiko atžvilgiu taip pat, jis būdavo tarsi ištęstas kai norėjau kažką padaryti, tad judesys priminė sraigės tempą. Taip pat su maistu, jis man atrodydavo bekvapis, beskonis, kėlė šleikštulį, neturėjau apetito, valgymas būdavo kančia ir per ašaras. Herojė net per savo nuostabiausią dieną negalėjo džiaugtis, man taip pat būdavo, niekas nedžiugindavo kad ir kas tokio benutikdavo, tiesiog vaidino emocijas, bet jų nejautė. Yra ir daugiau scenų kurie man nebuvo būdingi, tik beprasmybės jausmas, bet mirties netroškau, o herojė kaip ir norėjo mirti. Išvardinau pagrindinius kas man įstrigo ir mane pačią palietė. Ta pati depresijos dvasia, kurią bandė parodyti mano nuomone labai taikliai, labai priminė manąją.
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#340684 Dekui, idomus pastebejimai. Melancholija noreciau dar karta pamatyti, siandien gal tai ir padarysiu. :)
Parašėthepointman
#340685
Lifelover rašė:Taigi, nezinau, gal jau buvo apie tai kalbeta, ko nelabai net abejoju, bet man siandien idomu pasidare. Lars von Trier. Zymus danu kinematografas, pastates taip vadinama depresijos trilogija ("Antikristas", "Melancholija", "Nimfomane"), pats kure filmus sirgdamas depresija, bent jau taip pats sako, turi galybe fobiju, buvo priklausomas nuo alkoholio (degtines butelis kasdien) ir gal nuo narkotiniu medziagu. Klausimas maciusiu siuos filmus, ar bent viena. Kiek realistiskai rezisierius perteikia depresija? Kaip jus supratote ta depresija, apie kuria kalba L. v Trieras? Gal netgi esate patyre panasiu isgyvenimu kaip filmu pagr. veikejos? Papasakokite apie tai placiau, man baisiai idomu. Ypac zmoniu, paciu patyrusiu depresija, nuomone.

As savo kiek veleliau parasysiu, dabar dirbt reikia, dabar tik toptelejo vidury darbo toks klausimas, tai kad nepamirsciau ir rasau (dar slepiuosi nuo kolegu, kad neuzmatytu, kokiam klube sedziu).

Melancholia puikiai perterkia depresija.Antichrist irgi puikiai perteikia tam tikras patirtis/jausmus susijus su šia liga.
Parašėthepointman
#340686
thepointman rašė:
Lifelover rašė:Taigi, nezinau, gal jau buvo apie tai kalbeta, ko nelabai net abejoju, bet man siandien idomu pasidare. Lars von Trier. Zymus danu kinematografas, pastates taip vadinama depresijos trilogija ("Antikristas", "Melancholija", "Nimfomane"), pats kure filmus sirgdamas depresija, bent jau taip pats sako, turi galybe fobiju, buvo priklausomas nuo alkoholio (degtines butelis kasdien) ir gal nuo narkotiniu medziagu. Klausimas maciusiu siuos filmus, ar bent viena. Kiek realistiskai rezisierius perteikia depresija? Kaip jus supratote ta depresija, apie kuria kalba L. v Trieras? Gal netgi esate patyre panasiu isgyvenimu kaip filmu pagr. veikejos? Papasakokite apie tai placiau, man baisiai idomu. Ypac zmoniu, paciu patyrusiu depresija, nuomone.

As savo kiek veleliau parasysiu, dabar dirbt reikia, dabar tik toptelejo vidury darbo toks klausimas, tai kad nepamirsciau ir rasau (dar slepiuosi nuo kolegu, kad neuzmatytu, kokiam klube sedziu).

Melancholia puikiai perterkia realia depresija.Antichrist taipogi labai tiksliai parodo tam tikras patirtis/jausmus susijus su šia liga.
Parašėthepointman
#340687
thepointman rašė:
Lifelover rašė:Taigi, nezinau, gal jau buvo apie tai kalbeta, ko nelabai net abejoju, bet man siandien idomu pasidare. Lars von Trier. Zymus danu kinematografas, pastates taip vadinama depresijos trilogija ("Antikristas", "Melancholija", "Nimfomane"), pats kure filmus sirgdamas depresija, bent jau taip pats sako, turi galybe fobiju, buvo priklausomas nuo alkoholio (degtines butelis kasdien) ir gal nuo narkotiniu medziagu. Klausimas maciusiu siuos filmus, ar bent viena. Kiek realistiskai rezisierius perteikia depresija? Kaip jus supratote ta depresija, apie kuria kalba L. v Trieras? Gal netgi esate patyre panasiu isgyvenimu kaip filmu pagr. veikejos? Papasakokite apie tai placiau, man baisiai idomu. Ypac zmoniu, paciu patyrusiu depresija, nuomone.

As savo kiek veleliau parasysiu, dabar dirbt reikia, dabar tik toptelejo vidury darbo toks klausimas, tai kad nepamirsciau ir rasau (dar slepiuosi nuo kolegu, kad neuzmatytu, kokiam klube sedziu).

Melancholia puikiai perterkia realia depresija.Antichrist taipogi tiksliai parodo tam tikras patirtis/jausmus susijus su šia liga.