Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424444 Weekend - Alone Again (live version)

https://youtu.be/8JrpOFWczLs

Įdainuota tikrai gyvai, nors be publikos ir ne koncerte ir nufilmuota kaip toks paprastesnis video kilpas. Čia tikriausiai per visus karantinus, todėl publikos nėra.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424487 Dimash be proto geras vokalistas :) jo balso apimtis - 8 oktavos, jei čia ne gandai. Palyginimui paprasti profesionalūs dainininkai turi 2-3 oktavas :)
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#424488 Na dėl oktavų nežinau, bet kad diapazonas super platus tai taip... Nors tai man nėra pirmoj vietoj.
Jis valdo balsą bele kaip... Nuo operinio iki pop dainavimo ir vartosi tuose perėjimuose iš vieno į kitą kaip žuvis vandenyje, plius dar moka taip vadinamą gerklinį dainavimą, kuris yra azijos folk dalis. Ir tas jo dainavimas yra super tikslus ir atkaltas daugybės daugybės praktikos... Nėra taip vadinamo forsavimo, kaip dainininkai sako. Dirbtinio dainavimo. Kvėpavimo valdymas - super. Šiaip jis kiekvieną įkvėpimą yra apgalvojęs ne tik balso intonavimą. Ta jo vokalo intonavimo amplitudė kažkokia kosminė. :D Atrodo lyg dainuoja su švokštimu, lyg turėtų būti netaisyklingas dainavimas, bet kaip gerai skamba, įtikinamai, duoda gilumo žodžiams. Įtikina. Dainuoja "duok man..." žodžius ir įtikina tave, kad tikrai prašo... Su tokia gelme... Na žodžiu, čia galiu plėstis ir plėstis. :D :D :D

Čia šitas geras gabalas, čia paėmiau su pirmu pasitaikiusiu tipo "mokytoju". :D Kuris net negirdėjęs gerklinio dainavimo. :achtung Bet galima paieškoti kaip įvairūs vokalo mokytojai nuo pop iki klasikinio dainavimo liaupsina jį. Ir manau ne be reikalo. Nes čia unikumas kokių reta. :DD Man kai pirmą k. išgirdau nurovė stogą. :D ieškojau po to visko su juo gal puse nakties. :D Ir po to dar kelias dienas kliedėjau. :D Tik gaila, kad jo repertuaras ne visai mano klausomo stiliaus muzika. :D
va..:
https://www.youtube.com/watch?v=s6Sxdr6xD1Q
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424490 Aina sau. Beskaitydama tavo postą, galvoju parašysiu apie video kur vokalo mokytojas klauso ir komentuoja Dimash dainavimą ir vienoj vietoj galvoja, kad ten dirbtinai "patobulinta" viena vieta, o ten tradicnė vokalinė technika :achtung ir įkėlei tą patį video :achtung

Aš irgi kartais jo paklausau, tik kartais dainuoja rusiškai, tad nesuprantu, o kai angliškai dainioja sunku per tą operą suprast tariamus žodžius. Čia vienintelis minusas man.

Bet balso, kaip tu pavadinai, diapozonas tai super. Bet man rodos, kad tas diapozonas ir oktavos iš esmės vienas ir tas pats. Viena oktava - tai tiesiog natų grupė, tarkim pianine, nuo c3 iki c4 (kur c4 yra vadinamoji "middle c" pagal kažkokį mokslinį natų užvadinimą). Tai jei girdi visą nuo žemų iki aukštų natų, tą tavo užvadintą diapozonu, - tai ir yra oktavos.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#424493
Opaque rašė:Aina sau. Beskaitydama tavo postą, galvoju parašysiu apie video kur vokalo mokytojas klauso ir komentuoja Dimash dainavimą ir vienoj vietoj galvoja, kad ten dirbtinai "patobulinta" viena vieta, o ten tradicnė vokalinė technika :achtung ir įkėlei tą patį video :achtung

cha cha, geras sutapimas. :D
Aš puikiai žinau kas yra oktavos, oktava. :roll: Labai daug žinau muz. teorijos. Turbūt daugelis terminų man yra bent jau girdėti. Nors gal ir nedaugelis. :roll: Kaip ir kiekvienoj srity... kuo tolyn, tuo daugiau medžių, tuo daugiau info ir pan... Kodėl sakau kad turbūt daug kas girdėta? Nes aš studinau muzikos teoriją kaip specialybę. :D 3 metus šio speco, plius 3 metus muz. pedagogikos, kur taip pat gilinau žinias iš teorijos. :) Tiek kad mano muzikinė klausa nėra absoliuti. :bloga Todėl dabar iškart negaliu pasakyti apytiksliai kiek yra oktavų tarkim tam gabale. Kad pasakyčiau kiek tų oktavų man reik prisėsti prie muz. instrumento. Taip iš lempos ar iš savo balso aš negaliu pasakyti... :bloga Vaizduotė neveikia šioj vietoj. :D Turintys absoliučią muzikinę klausą iškart pasakytų. :bloga Todėl žiauriai pavydžiu tiems, kas turi absoliučią muz. klausą. :o Žinoma, kai mokiausi muzikos mano muzikinė klausa buvo žymiai geresnė... Dabar kai nebegroju, tai neatskirčiau turbūt ir septakordų apvertimų, kuriuos gliaudydavau užsimerkus. :( Nekalbant jau apie muzikinius diktantus. :bloga
Opaque rašė:...kur c4 yra vadinamoji "middle c" pagal kažkokį mokslinį natų užvadinimą...)

d, e, f, g - natos... Tai skiemenų re,mi, fa, sol atitikmenys lotyniškom raidėm... Reiktų pasitikslint kodėl būtent, nes jau nepamenu... :D ir tingiu skaityt. :o O re mi fa sol... skiemenis Gvidas iš Areco (natų ženklinimo sistemintojas) paėmė iš kažkokio bažnytinio himno iš kiekvieno posmo pirmos eilutės... ut, re, mi fa sol... Sorry, nebepamenu jau kokio himno tiksliai... tuo labiau teksto :o Bet galima pagooglint Guido of Arezzo...Kietas vyrukas buvo. Pervertė muzikos notacijos sistemą... Iki tol muziką žymėjo kableliais, taškeliais, brūkšneliais, kurie buvo vadinami neumomis. Kaip jie tik su tuo vertėsi - neįsivaizduoju. :achtung Gvidas iš Areco natą pradėjo žymėt kaip kvadračiuką ir pavadino ženklą "nota quadrata". Na plius pridėjo dvi linijas prie linijinės sistemos ir t. t... Neumos buvo rašomos ant dviejų linijų...Penktą liniją pridėjo 14 amžiuje berods. :bloga
Išsiplėčiau vėl... :bloga
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424499 Oho, kiek parašei. Buvo įdomu skaityt. Nežinojau, jog tie re mi fa sol iš himno eilučių pirmų raidžių pasiskolinta. Apšvietei :)

Esu skaičius komentarą vyruko su absoliučia klausa, kad jis jaučiasi užmigęs ant laurų, jog ją turi ir per gyvenimą neišmoko nieko muzikos teorijos. Tai dabar labai gailisi, nes negali kalbėt "muzikantų kalba" ir sukomunikuot, kai reikia apie muziką kalbėtis su paprastais muzikantais, kurie absoliučios klausos neturi. Kita mergina, irgi su absoliiučia klausa yra komentavus, jog ji ne tik gali pataikyt į natą, bet ir atkartoti šiaip garsus, tai, kai jai tenka dainuojant harmonizuoti su žmogeliais, kurie nusidainuoja, tai ir ji pradeda varyt "į šalį". Taigi, absoliuti klausa turi ir savo trūkumų. Aš ir neturiu jos, tik labai neišlavintą reliatyviąją. Reikėtų pradėt lavint man ją, sako dainavimui padeda. Senesniais laikais ir mokindavos, kad ir su pianinu atkartoti garsus, pagrojus klavišais. Dabar yra appsų, kur realiu laiku parodo, ar pataikai į natą ir net nereikia prieš tai pasiklausyt natos skambesio.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#424502 Geras dėl tų appsų. Na aš vis užmirštu kad technologijos greit tobulėja. Įdomu pasidarė dėl to lavinimo... Paieškosiu, oi paieškosiu... :D
Dėl tų absoliutininkų irgi įdomiai.
Šiaip mums kaldavo į galvą, kad muzikinę klausą visi turi, tik vienų labiau išlavinta, kitų mažiau... Ir kad galima išlavinti muz.klausą iki absoliučios. Pažįstu net vieną gitaristą, kuris sakė kažkada, kad nepataikydavo į natą, bet kažkokios lavinimo sistemos dėka išlavino klausą iki absoliučios. :shock:
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424512 Mokslininkai šiu metu teigia, kad tikrai galima ją išlavint iki absoliučios, bet reikia vaikystėj tai daryt, bent jau pagal jų tyrimus. Dar esu skaičius knygoj "Kaip pasiekti beveik viską" , jog žmonės, kurie kalba kiniškai kaip gimtąja kalba, turi absoliučią klausą, nes kinų kalboj naudojami tonai tariant žodžius ir žodžių reikšmė kartais gali pasikeist jei ištari tonaliai kitaip juos. Dar galvojo mokslininkai, jog tai kiniečiams įgimta, bet ištyrus Amerikos kinus, kurie kiniškai nemoka, pasirodė, jog neturi pastarieji absoliučios klausos. Tad įsitikinimas, jog absoliuti klausa įgimta, yra mitas.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#424514 Vau, įdomu.
Apie kiniečius, jų kalbą ir klausą dar neteko girdėti. Geras. :) Įdomūs dalykai.
O tas mano minėtas gitaristas buvo apie 20-ies, kai pradėjo tą lavinimo sistemą. :bloga Gaila tada nepaklausiau kas per sistema. :bloga
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424517 Va, va ir man įdomu pasidarė, kokia ta sistema :) Aš šiaip muzikoj žalia. Skaitau dabar angliškai "piano for dummies" tai ten muzikos teorijos yra, kur nuo pagrindų aiškina viską, kad būtų įvadas į notacijos skaitymą ir grojimą pianinu. Ten dar ir tas visas yamahas įtraukė prie pianinų, kaip elektrinę jų versiją. Pasivogiau iš tėvo yamahą, mokinaus mocartą, bet tuomet biškį prisistabdė viskas, nes dainuot mokytis pradėjau. Iš dalies dar sunku su dešnės rankos raumenim grojime dėl cerebrinio paralyžiaus, tad ir tas biškį numušė norą grot. Nors ir kairė begrojant būdavo, jog neklauso. Ir knygos pristabdytas skaitymas. Jei sukirsiu ją, tai siųsiuos iš pdfdrive.com "music theory for dummies".

Čia užsivedžiau rašyt... :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#424520 Blemba aš irgi užsivedžiau... :achtung
Ieškosiu ir tų knygų. :D

Dar pagooglinau apie tą himną, pagal kurį natas pavadino... Nesusilaikiau. :D Pasirodo tai bažnytinis himnas Šv.Jonui... "Ut queant laxis" or "Hymnus in Ioannem"...
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ut_queant_laxis
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#424571 Paskaičiau. Vadinasi čia gregorian chant tas himnas :)

Prisiminiau vakar prieš užmigdama lietuvišką angliško žodžio "staff" vertimą po tavo posto, kur išsiplėtei apie natų pavadinimus ir užminėjai, kad penktą liniją pridėjo 14 amžiui. Aš visur popieriniuose žodynuose knisausi, žodynų appsuose, kuriuos telefe turiu, tikrinau, Google vertėją bandžiau ir nieko. Tik toptelėjo vakar galvoj "penklinė". Šiandien atsikėlus pasitikrinau internete Google vaizduose, kaip atrodo, kad žinočiau, ar tas pats dalykas kaip ir "staff", pastarojo reikšmę žinojau iš tos knygos "piano for dummies", nes ten viskas labai smulkiai aprašyta, kaip minėjau, apie muzikos teorijos pagrindus. Jau žinok norėjau tau parašyt per asmenines žinutes ir klaust kaip tos penkios linijos vadinasi, ant kurių natos rašos :D Dabar nebereiks. :)
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#424592 LT - Grigališkasis choralas (gregorian chant). :)

Dėl penklinės tai taip..., man keistas tas angliškas pavadinimas - staff... Sunku šį žodį susieti su penkline. :D