Moderatorius: Astro-Meška

ParašėŠiršė
#234961 Kažkada skaičiau jo "Į pietus nuo sienos, į vakarus nuo saulės". Prisimenu vieną vietą, kur vaikinas su mergina koncerte klausosi kūrinio, kurį labai mėgsta, turi plokštelę. Ir sako paskui - man trūko to tylaus trakštelėjimo paskutiniame takte :angel Aš dažniausiai po kurio laiko pamirštu siužetą, pamirštu veikėjus, išlieka tik ta atmosfera, nuotaika, į kurią kūrinys tada panardino. Kai pagalvoju apie šitą, pamenu kažką labai subtilaus, švelnaus ir liūdno.
Parašėnemoku
#235185 Tik blogai, kad dauguma Murakamio knygų yra verstos iš anglų kalbos, gaunasi vertimo vertimas. :bloga
Vartotojo avataras
Parašė Madame
#235199 Bet nepasakyčiau, kad vertimas prastas :)
Vartotojo avataras
Parašė Madame
#235200 beje labai rekomenduoju jo naują knygą išleistą trim tomais "1Q84" :)
Man žiaaaauriai patiko :)
Parašėnemoku
#235478 Ar derėtų prieš tai G. Orwell „1984-ieji“ perskaityt, kad geriau suprast?
ParašėŠiršė
#235541 G. Orwell „1984-uosius“ verta skaityti ne tik dėl to, kad geriau suprastum Murakamio knygą :)
Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#242394 Gavau "1984" dovanų, apskritai, daug knygų gavau, bet tingiu/neprisiverčiu skaityt, mat, prie kompo mirkt geriau.

Neseniai perskaičiau "Kovos Klubą".

Knygoje tikrai yra gerų minčių, bet meninės vertės, mano požiūriu, nulis. Stilius nuobodus, nuolat šokinėjantis, sąmonės srautas Baltoj Drobulėj panaudotas daug daug kartų geriau. Gal skaičiau be nuotaikos, suirzęs, nes vis pasikartojančios frazės, visokios metafizinės "kosmoso beždžionės", arba pagr. veikėjo savęs lyginimas su žmogaus organais mane kažkaip pykino. Man stačiai koktu ir nesuvokiama, kad ši knyga vis dėlto yra tokia išgirta ir taip daugelio mėgstama... o gal joje aš kažko nesupratau, nežinau, bet mano jau minėta Škėmos "Balta Drobulė" žmogaus psichinę ligą atvaizdavo mano galva priimtiniau ir stipriau. Asmeniškai niekam nerekomenduoju, bet pats turiu savotišką skonį, manau, kad turėtų ją praverst kiekvienas. (Filmas su Nortonu ir Pitu irgi nepatiko).

Būtų labai smagu su kuo nors padiskutuoti apie šią knygą (ar filmą), kam patiko, ar nepatiko, ir sveikai, protingai pasiginčyti apie jos vertę, įtaką jaunam žmogui, ir siūlomą požiūrį į šiuolaikinę visuomenę. PM. :)
Parašėnemoku
#243260 Nežinau ar iš viso joje turėtų būti kažkokia meninė vertė, gal net ne toks rašytojo tikslas buvo. Galbūt knyga tokia populiari dėl to, kad buvo filmas su visokiais pitais sukurtas. Aš irgi kažko įspūdingesnio iš jos tikėjausi.
ParašėŠiršė
#243291 Tačiau koks gali būti meno kūrinys be meninės vertės? :bloga
Aš Fight Club tik varčiau, bet man knyga nepatiko, pasirodė tokia "filminė", neliteratūriška. Neskaitau tokių.

Šiandien pabaigiau Bukowski Ham on Rye :kazokas Viena geriausių pastaruoju metu skaitytų knygų (t.y. nuo vasaros, nes dabar skaitau labai mažai), o iš jo kūrybos, mano nuomone, pati stipriausia. Ji nuoširdi, ir, kaip Nemoku rašė, padeda suprasti, kodėl Bukovskis tapo tokiu, kokį mes matome.
Vartotojo avataras
Parašė Ramu5
#245334 Dabar nepasakysiu, kokios knygos įvade skaičiau šią istoriją. Tačiau ši istorija man pasirodė pamokanti, ir ją aš prisiminiau visam gyvenimui:

VEIDRODIS

Kadaise vienas karalius pastatė didžiulius rūmus, kuriuose sienos, lubos ir grindys buvo veidrodinės. Ir atsitik tu man taip – įbėgo į šiuos keistus rūmus šuo.. Apsižvalgęs jis pamatė daugybę šunų aplink – jie buvo visur.. Šuo buvo drąsus ir nuovokus, todėl pradėjo urgzti, kad išgąsdintų tuos šunis ir apsigintų. Bet šunys atsakydami taip pat urzgė! Tuomet šuo nusprendė, kad jo gyvybė pavojuje ir ėmė loti. Bet tie tūkstančiai šunų taip pat ėmė įnirtingai loti.. ir kuo stipriau šuo lojo, tuo smarkiau atsakydami lojo ir šunys..

Ryte vargšą šunį rado negyvai užsilojusį.. Jis buvo vienas rūmuose, kuriuose buvo daugybė veidrodžių. Niekas jo nepuolė, bet jis pamatė savo atvaizdus ir išsigando. Ir kai tik jis pradėjo kovoti su savo atvaizdais, tie atvaizdai veidrodyje taip pat stojo į kovą.. Jis žuvo kovoje su savo atvaizdais..

Moralė: jei nėra kliūčių mūsų viduje, tai nėra jokių kliūčių ir mūsų kelyje – toks Dėsnis. Pasaulis – viso labo Veidrodis, didžiulis Veidrodis..

Vartotojo avataras
Parašė arcturus
#247524
parijas rašė:o gal reikėtų tokios temos, kaip apie muziką.pvz "dabar skaitoma" ?


neklausk, tiesiog sukurk :)
Parašėnemoku
#247590
parijas rašė:o gal reikėtų tokios temos, kaip apie muziką.pvz "dabar skaitoma" ?

Aš lygiai tą patį neseniai galvojau ir norėjau sukurti tokią temą, bet galvojau, kad bus taip, kad viena į ją rašysiu. Bandau kurt.
Parašė Žydėjimas
#286418 Kalbam kalbam. Bet gal reikia apsibrėžt savo kalbėjimą? Kadangi literatūra yra be galo plati tema. Pvz., kokia, jūsų nuomone, yra literatūros funkcija?
ParašėŠiršė
#289773 http://www.100knygu.lt/issukis/


Vakar užsiregistravau šiame. Manau, visai smagu turėtų būti =)
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#289825 O, kaip įdomu, varau skaityt. :DD