Moderatorius: signs

Vartotojo avataras
Parašė Agni
#325205 Ligonėje juk irgi negyvenama ar ne? Todėl natūralu, kad pasveikus forumas nebėra reikalingas, o kitų skausmas gali kelti ir negatyvių emocijų. Būčiau labai dėkinga, jei išeinantys dėl šios priežasties parašytų bent keletą žodžių apie tai jog pasveiko, taip palikdami viltį tiems, kurie dar serga.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#325287 Man teko garbė pirmai pradėti šią temą. Nors pasveikusių buvo daug daugiau.

Aš pasveikau ir todėl išeinu...

1. Jūsų sunki ir kankinanti vaikystė su geriančiais, smurtaujančiais, negebančiais adekvačiai mylėti, arba sunkia psichikos liga sergančiais tėvais nėra nuosprendis - tada jūs buvote vaikas ir negalėjote rinktis... Dabar esate suaugęs ir turite daug daugiau galių keisti savo gyvenimą... Jūs neprivalote įkalinti savęs vaikystės nuoskaudose - ir likti amžinu nuskriaustu vaiku...

2. Jums teks pripažinti savo jausmus... Kad nekenčiate grubaus arogantiško tėvo... Kad pykstate ant nuolat kritikuojančios ir žeminančios motinos... Kad jumyse gyvas pažeminimas dėl bendraamžių patyčių...
"Gerbk savo tėvą ir motiną" aš papildyčiau - "jeigu jie to nusipelnė". Bet pradžiai tiesiog pripažinkite, kad tuos jausmus jaučiate...
Depresiją dažnai vadina užslėpto (neišsakyto) pykčio liga...

3. Nemeluokite sau, kad negalite susitvarkyti savo gyvenimo, negalite nieko pakeisti - nieko nesugebate... Tiesiog kai kurie sprendimai jums yra tokie nemalonūs arba grėsmingi - kad geriau pasirenkate nieko nekeisti... Tik vėlgi - pagaukite kartais save - vaikas nepajėgtų nieko pakeisti... Jūs tebežiūrite įbauginto vaiko akimis...

4. Jautrumas yra amžinas daugelio čia esančių palydovas... Seniai savjojau jį išrauti su šaknimis... Deja tai neišraunama...
:heart
Mokausi save apsaugoti atpurtydama mėgėjus užkrauti savo darbus, veidmainius, kurių žodžiai skiriasi nuo darbų, isterikus, kurie rėkimu bando pademonstruoti savo valdžią...

5. Renkuosi, atsisijoju savo kelis pagrindinius tikslus... Ir nebandau apžioti visko... Susitaikau su tuo, kad mano energijos, emocijų ištekliai nėra neriboti - ir jei persistengsiu - vėl sudeginsiu save- išsibarstysiu -manęs neliks svarbiems dalykams...

6. Nepervertinkite išvaizdos reikšmės gyvenime... Nepralenkiamas pavyzdys yra vyro draugas, kuris ruošėsi vesti - figūringą intelektualią gražuolę, pageidautina kompiuteristę :achtung O vedė vidutinės išvaizdos storulę ilgametę draugę... Ir o stebukle... yra laimingas.

7. Draugai (be retų išimčių) neateina į namus Jūsų ieškoti... Jų yra visur - knygų mylėtojų klube, jie vedžioja savo šunį, vaikšto į teatrą arba kavinę... Galbūt jie liūdi šalia jūsų gretimame bute... Bet pradžiai turėsite pakilti nuo savo kompiuterio...

8. Nepervertinkite sugebėjimo bendrauti... Jis ugdomas bendraujant... Klystant, atsiprašant, vėl bandant... Išmokstamas dalykas.

9. Nesibaidykite vaistų... Jeigu kasdien kabote ties savi.žudybės riba-ką dar gali pabloginti vaistai?

10.Nesiremkite vien vaistais - jie yra ramstis, šiaudas sraunioje upėje... Bet daug labiau padės pasenusių mąstymo schemų atpažinimas, tam tikras elgesio ir nuostatų keitimas... O tam raktus įteikia psichoterapija.

11. Pabaigai dovanoju jums stebuklingą "Aš leidžiu sau..." metodą. Daugybę metų bandžiusi mesti svorį, nustoti valgyti saldumynus, riboti maistą - aš atradau informaciją apie intuityvų valgymą - kurio pagrindinė formulė yra "Aš leidžiu sau valgyti viską ką tik noriu...šokoladą, tortą, sūrį - jei tik noriu" . Prie pradėdama valgyti aš klausiu savęs : Ko aš noriu? Ir valgau pagal savo atsakymą - duoną su kefyru, torto gabalą, kumpį ar labai trokštamo sūrio gabaliuką...

Ir ką jūs manot-kartą tas sūrio gabaliukas atstojo pietus, kitą kartą vakarienei užteko duonos su kefyru... Kai žinai, kad visada gausi -ko panorėsi - atšoka noras prisivalgyti iki soties, atsivalgyti skanumynų -juk bet kada jų gausi... Nežinau ar tai veiks jums- bet man be jokio streso jau nukrito 3 kilogramai...

Apie ką aš čia... Apie tai, kad gyvenimas yra stebuklas su daugybe pasirinkimų...

Išeinu, nes pasveikau ir noriu realiais pasirinkimais keisti savo gyvenimą...

Ir prašau kiekvieno čia esančio - nebaksnokite į savo trūkumus ir silpnybes... Remkitės savo stiprybėmis...

Sudie, paprašiau nuo pirmadienio mane užblokuoti, kad nepatekčiau į forumą...
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#325293 Ačiū tau, Būsena!!! :aciu :flo :heart Kartais grįšiu ir iš naujo perskaitysiu tavo postus... Bent kai kuriuos... Ir šį... Ačiū,,,
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#325301 Sėkmės Būsena, ir kad tau niekada neprireiktų čia grįžti :)))
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#325436 Viso ko geriausio Būsena ir sėkmės, man tai suteikia vilties, ir labai geras pavyzdys pasirūpinti savimi kai jauti jog jau gali, jog reikia....Labai taiklios ir įžvalgios mintys, jos man labai patiko.
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#368975 Ne vienas pasveikęs, tik dažniausiai nepasidalina. Kam labai sunku, poreikis ir daugiau dalintis.
Vartotojo avataras
Parašė Emocija
#369092 Tiesiog stengtis lengvinti gyvenimo kokybę, ir jei visada suksis mintys pasveiksiu ar nepasveiksiu, tai trukdys. O jei pasakyti sau, kad aš toks, susitaikyti su savimi, ateina ir pokyčiai. Kiekvienas įsivaizduoja savaip tą sveikumą, "normalumą", kuris gali prasilenkti ir su sveiku žmogumi :)
Parašė Tomas2222
#371499
groowax rašė:Nemanau, kad nuo mūsų tokių ligų galima visiškai "pasveikti". Net keistai skamba...


Galima, mes galvojam kad negalima tik del to nes tas pasveikimas atrodo, neimanomas! Imanoma, viskas yra imanoma. Nieko nera neimanoma... tik sunku tai pasiekt. Bei nebelike to pasitikejimo savimi.