Moderatorius: Užtrauktuko koordinatorė

Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#181687 Laba diena, psichikos liga sergu nuo 16 metų, dabar man 30. Kauno Akademinėse Klinikose nustatė diagnozę - centrinės nervų sistemos sutrikimą. Liga buvo ūmi, su haliucinacijomis, kliedesiais, nerviškai labai stipriai atkritau, atsisakė raumenys, nesugebėdavau net užsikloti, po punkcijos 1,5 mėn nesikeliau iš lovos, gyvenau su "pampersais", maitindavo per zondą (kišdavo žarnelę per nosį), buvo atsiradę pragulų, mokiausi iš naujo vaikščioti, ligoninėje išgulėjau 3 mėn. Po 5 metų buvo ligos atkrytis - pripažino ūmią psichozę, ligos simptomai buvo lengvesni... Gyvenime teko dar keletą kartų pagulėti ligoninėse su psichoze, lengva depresija, manija, šizoafektiniu sutrikimu. Vaistų esu prigėrusi daug ir įvairiausių. Jei ne vyras, kuris mane labai palaiko, supranta, man padeda psichologiškai, turbūt išprotėčiau... Mes jau treti metai, kai susituokę, norėtume vaikelio, tačiau gydytoja sakė, kad yra 25% ligos paveldimumas, todėl saugojamės. Buvo atitaikytas vaistas(RISPOLEPT), nuo kurio labai gerai jaučiausi, tačiau dėl jo šalutinio poveikio teko pakeisti kitu (SEROQUEL), kuris mane labai dabar slopina, kelia mieguistumą, negaliu normaliai gyventi. Kažkada vartojau ZYPREXA, tai virš metų nesunormalizavo nei miego, nei nuotaikos. Antri metai geriu DEPAKINE - nuotaikais stabilizuoti, tačiau jokio efekto. Su draugėm pakalbam, kad turbūt teks vaistus vartoti "iki grabo lentos". Tačiau kodėl vienai draugei daktarai darė bandymą, su vaistais ir be jų, pasirodo, kad ji vienodais jautėsi tiek su vaistais, tiek be jų. Kuo aš esu kitokia? Kodėl negaliu taip pat apsieiti be vaistų, nes gyvenimas rodo, kad man nuo vaistų negerėja sveikata. Jaučiuosi kaip bandomas triušis su vis išrašomais vaistais ir nematau jokios perspektyvos. Kaip kvailelė viliuosi (sako viltis visų mūsų motina), kad gal sukurs kokį gerą vaistą, kad būtų galima gyventi pilnavertį gyvenimą. Man labai rūpi gydymo eigos ateitis, kokia ji bus, kiek ilgai teks kankintis su pasireiškiančiu vaistų šalutiniu poveikiu (akių vertimu, kalbos, eisenos, elgesio kaustymu, reakcijos sulėtėjimu, regos suprastėjimu)? Ir dar labai sudomino šio puslapio viena skaitytoja, parašiusi, kad taip pat serga psichikos liga, vartoja vaistus ir netyčia pastojo. Ją gydytojas paguldė į ligoninę ir pritaikė specialius vaistus. Įdomu, kaip jai sekasi dabar, ar gimė sveikas vaikutis, ar nepablogėjo jos sveikata, ar tebevartoja vaistus? Visiems linkiu sveikatos ir stiprybės ir būsiu dėkinga už bet kokį komentarą...
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#181697 vartoju seroqueli kelis metus. Isbandziau kruvas kitu, su visais salutiniais poveikias. Galiu sakyti kol atitaike vaistus kurie netrikdytu fiziskai, praejo gal 6 metai bandymu. Slopinimas su laiku praeis, organizmas pripranta. Jei labai slopina galima gert nakciai... man seroquelis yra geriausias vaistas, ir mano mamai, ir draugui [gyvenam pilnaverti gyvenima, dirbam atsakingus darbus] bet cia individualus dalykas vistik...
Pastojau vartodama seroquel ir dar pora vaistu, niekur negulde, sumazino dozes ir stebejo genetikai. Visa nestuma vartojau ji, tik maitindama nutraukiau. Vaikas gime sveikas ir gabus.

tikiu kad ir tau viskas bus gerai, duok sau laiko. Kantrybes ir stiprybes.
Vartotojo avataras
Parašė zilvis86
#182279 Atsakymas puslapyje. Dėkui.
Vartotojo avataras
Parašė Emilija
#182346 Sveika, Vita:) Tavo liga tikrai buvo labai sunki ir sergi jau ilgą laiką, tačiau tau tikrai pasisekė, kad turi tokį supratingą bei mylintį vyrą, juk dažnas atvejis, kad žmonoms sunkiai susirgus, vyrai jas palieka. Aš taip pat geriu Seroquelį, anksčiau gėriau tikrai nemažom dozėm, bet keista, man nebuvo mieguistumo, neišsibalansavo dienos režimas. Taip pat nekamavo ir kiti tavo minėti šalutiniai poveikiai(akių vertimas, kaustymas ir t.t.) Tiesą sakant, mano judesius kaustė kaip tik nuo Rispolepto. Tačiau kiekvieno žmogaus organizmas kitoks ir skirtingai reaguoja į vaistus. Gal tavo nervų sistema jautriau reaguoja į Seroquelį, arba gali būti, kad šis vaistas tau netinka. Sprendimą, ar keisti vaistus ar kaip naikinti šalutinius poveikius, turėtum priimti kartu su savo gydytoju. Neprarask vilties:) Mano įsitikinimu būtent meilė geriausiai gydo šias ligas, iš jos turi semtis stiprybės:)
Parašė eda
#201887 labas, as noriu paklausti kokius vaistus vartojai, kai laukeisi?
Parašė varnaite
#230554 Labas Vita,
Kiek žinau DEPAKINE geria epileptikai, bet nenoriu ginčytis, kad jis stabilizuoja nuotaiką, nes aš nelabai žinau.
Linkiu stiprybės ir noriu pasidžiaugti, kad turi supratingą ir mylintį vyrą.