Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Piko
#296711 Norėčiau tęsti Auksinezuvele darbą ir padėti jums nagrinėti savo sapnus.
Manau, kad juose galima rasti atsakymus ne tik į kasdienines problemas, bet ir į svarbiausius savo gyvenimo klausimus. ;flash
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#296719 Nemanau, kad sapnai gali kažką atsakyti, nes viską ką sapnuojame yra mūsų prisiminimai, emocijos, sukauptos žinios ir pan., nieko naujo. Be to jie dažniausiai yra padriki, nelogiški, pabudus sunku prisiminti visas detales, o apie simbolinę jų prasmę net nekomentuosiu, nes nėra prasmės (kas kaip nori tas taip interpretuoja). Nors Freudas ir manė, kad sapnai yra mūsų užslėptų konfliktų atspindys, bet mano nuomone tai tik mūsų smegenų produktas, kuris atsiranda dėl jų polinkio sieti nesusijusią informaciją tarpusavyje, kuri miegant iškyla į "paviršių" (gal dėl padidėjusio smegenų aktyvumo).
Parašė Kokosinė
#296731
grincas rašė:Nemanau, kad sapnai gali kažką atsakyti, nes viską ką sapnuojame yra mūsų prisiminimai, emocijos, sukauptos žinios ir pan., nieko naujo. Be to jie dažniausiai yra padriki, nelogiški, pabudus sunku prisiminti visas detales, o apie simbolinę jų prasmę net nekomentuosiu, nes nėra prasmės (kas kaip nori tas taip interpretuoja). Nors Freudas ir manė, kad sapnai yra mūsų užslėptų konfliktų atspindys, bet mano nuomone tai tik mūsų smegenų produktas, kuris atsiranda dėl jų polinkio sieti nesusijusią informaciją tarpusavyje, kuri miegant iškyla į "paviršių" (gal dėl padidėjusio smegenų aktyvumo).


Prisiminimai ir žinos juk būna sąmoningai įsisavinti ir pasąmoningai, ko sąmonė nespėjo/nenorėjo ar kt. įsidėmėti, pasąmonėje slypi daug daugiau informacijos, apie kurią ne visada sąmonė žino, tad pasąmonė gali mestelti kažką naujo, tik kaip C. G. Jungas sako - savais metodais ji tai daro, nes kitaip nemoka, o čia jau nuo mūsų priklauso teisingai ar ne iššifruosim pasąmonės, sapnų kalbą.
Kadangi pasąmonė yra prikaupusi daug daugiau informacijos nei sąmonė, ji gali netgi kažkiek nuspėti ateitį, tai paaiškina intuiciją, pranašiškus sapnus (tas pats Jungas prieš I Pasaulinį karą sapnuodavo krauju patvinusią Europą).
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#296734 Labai teisingai sakai apie pasąmonę ir sąmonė, tik bėda ta, jog aš nemanau jog sapnai tiksliai atspindi pasąmonę. Sutinku, jog kai kurią neįsisąmonintą informaciją galime susapnuoti, bet tai yra padrika informacija, kuri neturėtų būti interpretuojama, nes nėra objektyvių metodų tai padaryti.


Kas liečia daugiau apie pranašystes, tai jų būna įvairių rūšių:

1) neaiškaus turinio pranašystė (arba pranašiškas sapnas) - visos jos yra paaiškinamos jau praėjus tam įvykiui, kuris buvo pranašautas. Nes yra neįmanoma pasakyti konkrečiai kas bus, dėl simbolinių pranašystės reikšmių. Krauju patvinusi Europa gali reikšti - karą, potvynį, patirtą traumą, ar iš vis prieš miegą skaitytą siaubo knygą, ar matytą filmą. Tai to pranašyste aš tikrai nepavadinčiau.

2) aiškaus turinio pranašystės: dar jas galime suskirstyti į:
a) neišsipildžiusias - tai pvz.: 2013m. pasaulio pabaiga. Manau daug komentuoti nereikia, visi sutiks, kad tai nėra pranašystė, jeigu ji nepasitvirtina.
b) išsipildžiusios - tai pvz.: būrėjų arba horoskopų pranašaujamos pranašystės. Sakykim didelė sėkmė, didelė nelaimė, vestuvės, skyrybos, ligos ir kt. Visos jos dažniausiai būną abstrakčios (laimė, nelaimė, sėkmė) ir paremtos didele atsitikimo galimybe (daugiau nei 50% susituokusių išsiskiria). Tai pranašyste irgi sunku būtų pavadinti, bet labiau spėjimu kuris statistiškai teisingas.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#296744 Kalbi nesąmones, vestuvės sakyčiau itin tiksli pranašystė, ką čia dar galima būtų labiau patikslinti? Ir išvis, jei tavęs tas nedomina, tai neik čia. Kas yra? sukilo noras tradiciškai lietuviškai pasidergt?
Parašė Kokosinė
#296746
grincas rašė:Labai teisingai sakai apie pasąmonę ir sąmonė, tik bėda ta, jog aš nemanau jog sapnai tiksliai atspindi pasąmonę. Sutinku, jog kai kurią neįsisąmonintą informaciją galime susapnuoti, bet tai yra padrika informacija, kuri neturėtų būti interpretuojama, nes nėra objektyvių metodų tai padaryti.


Kas liečia daugiau apie pranašystes, tai jų būna įvairių rūšių:

1) neaiškaus turinio pranašystė (arba pranašiškas sapnas) - visos jos yra paaiškinamos jau praėjus tam įvykiui, kuris buvo pranašautas. Nes yra neįmanoma pasakyti konkrečiai kas bus, dėl simbolinių pranašystės reikšmių. Krauju patvinusi Europa gali reikšti - karą, potvynį, patirtą traumą, ar iš vis prieš miegą skaitytą siaubo knygą, ar matytą filmą. Tai to pranašyste aš tikrai nepavadinčiau.

2) aiškaus turinio pranašystės: dar jas galime suskirstyti į:
a) neišsipildžiusias - tai pvz.: 2013m. pasaulio pabaiga. Manau daug komentuoti nereikia, visi sutiks, kad tai nėra pranašystė, jeigu ji nepasitvirtina.
b) išsipildžiusios - tai pvz.: būrėjų arba horoskopų pranašaujamos pranašystės. Sakykim didelė sėkmė, didelė nelaimė, vestuvės, skyrybos, ligos ir kt. Visos jos dažniausiai būną abstrakčios (laimė, nelaimė, sėkmė) ir paremtos didele atsitikimo galimybe (daugiau nei 50% susituokusių išsiskiria). Tai pranašyste irgi sunku būtų pavadinti, bet labiau spėjimu kuris statistiškai teisingas.


Jungas spanavo tą patį sapną daug kartų ir apskritai jautė kažką tvyrančio sunkaus "ore". Aišku, jis nesuprato, kad tai būtinai bus karas. Kažkaip galvojau, kas mes čia apie sapnus kalbam, o pasirodo ir apie Majus, ir apie būrėjas.
Psichoanalitikai mano, kad pasąmonė sapnuose kalba per simbolius, ir kiek aš suprantu, kalba apie tai, ko tuo metu reikia sąmonei. Ar įspėti, ar įsiaudrinusią sąmonę, protą nuraminti, parodyti teisingą, su prigimtimi nesusikertantį kelią...
Tiksliai arba tiesiogiai sapnai neatspindi pasąmonės, jie tai daro perkeltine prasme, simboliais, archetipais. Ir informacija yra ne padrika, o perkelta į simbolius. Duodu pavydzį: Jungas turėjo sapną, kad jis yra prie pat labai aukšto pilies bokšto, ir to bokšto viršūnėj prie lango kaip princesė sėdi jo viena pacientė, ir jis, kad ją matytų turėjo žiūrėti labai užvertęs galvą. Pagal jus tai būtų padrikas bereikšmis sapnas, Jungas pajautė, kad tai kompensuojamasis sapnas, kuris reiškė, kad realybėj yra atvirkščiai, Jungas kažkodėl iš aukšto bendrauja su ta paciente, jis padarė išvadas, pakalbėjo su paciente, ir jų bendravimas pagerėjo.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#296750
Agni rašė:Kalbi nesąmones, vestuvės sakyčiau itin tiksli pranašystė, ką čia dar galima būtų labiau patikslinti? Ir išvis, jei tavęs tas nedomina, tai neik čia. Kas yra? sukilo noras tradiciškai lietuviškai pasidergt?


Statistikos nežinau bet manau jog apie 95% žemės gyventojų bent kartą buvo susituokę ar ketina tuoktis. Juk susirasti gyvenimo partnerį yra vienas iš pagrindinių žmogaus gyvenimo tikslų, tai kokia čia pranašystė jeigu visi žino, kad ji beveik 100% išsipildys? Čia tas pats kas jeigu aš išpranašaučiau, kad rytoj ryte atsikėlus tu kvėpuosi, kaip ir šiandien. Žinoma yra galimybė, kad per naktį tu mirsi nuo širdies smūgio ar dar ko, bet manau jog ši pranašystė išsipildys beveik kiekvienu atveju.

p.s Gal apsieinam be tokių komentarų, kaip "jei tai tavęs nedomina, tai eik iš čia", arba "ko čia iš vis sėdi, jei tuo netiki " ir pan. Tokie pasisakymai yra labai jau vaikiški ir šiek tiek įžeidžiantys. Perfrazuojant jie reiškia tai: Tavo nuomonė yra priešingai manąjai, aš nieko neturiu ką atsakyti į tavo argumentus, tai gal geriau eik iš čia nes tu mane nervuoji.
Vartotojo avataras
Parašė grincas
#296751
Kokosinė rašė:Jungas spanavo tą patį sapną daug kartų ir apskritai jautė kažką tvyrančio sunkaus "ore". Aišku, jis nesuprato, kad tai būtinai bus karas. Kažkaip galvojau, kas mes čia apie sapnus kalbam, o pasirodo ir apie Majus, ir apie būrėjas.
Psichoanalitikai mano, kad pasąmonė sapnuose kalba per simbolius, ir kiek aš suprantu, kalba apie tai, ko tuo metu reikia sąmonei. Ar įspėti, ar įsiaudrinusią sąmonę, protą nuraminti, parodyti teisingą, su prigimtimi nesusikertantį kelią...
Tiksliai arba tiesiogiai sapnai neatspindi pasąmonės, jie tai daro perkeltine prasme, simboliais, archetipais. Ir informacija yra ne padrika, o perkelta į simbolius. Duodu pavydzį: Jungas turėjo sapną, kad jis yra prie pat labai aukšto pilies bokšto, ir to bokšto viršūnėj prie lango kaip princesė sėdi jo viena pacientė, ir jis, kad ją matytų turėjo žiūrėti labai užvertęs galvą. Pagal jus tai būtų padrikas bereikšmis sapnas, Jungas pajautė, kad tai kompensuojamasis sapnas, kuris reiškė, kad realybėj yra atvirkščiai, Jungas kažkodėl iš aukšto bendrauja su ta paciente, jis padarė išvadas, pakalbėjo su paciente, ir jų bendravimas pagerėjo.


Nu matosi daug apie Jungą skaičiusi, reiks ir man kada pasidomėti apie jo sapnus. Kas liečia psichoanalitikus tai jie buvo ir yra labai kritikuojami dėl sapnų aiškinimo. Netgi pats Freudas pritarė, kad kartais cigaras sapne reiškia cigarą, o ne kokį penį (miniu tai nes jis viską aiškino lytiniais potraukiais :)). Atsimenu vieną sakinį kurį sakydavo lietuvių kalbos mokytoja: "nesvarbu kaip interpretuosi eilėraštį, svarbiausia yra pagrįsti savo nuomonę, ir interpretacija bus teisinga". Panašiai ir su sapnų aiškinimais, jeigu tu sugebi paaiškinti savo sapno simbolines prasmes, tuomet gali atrodyti jog tai buvo pranašystė, nes kaip ir viskas atitinka.
Parašė Kokosinė
#296753
grincas rašė:
Kokosinė rašė:Jungas spanavo tą patį sapną daug kartų ir apskritai jautė kažką tvyrančio sunkaus "ore". Aišku, jis nesuprato, kad tai būtinai bus karas. Kažkaip galvojau, kas mes čia apie sapnus kalbam, o pasirodo ir apie Majus, ir apie būrėjas.
Psichoanalitikai mano, kad pasąmonė sapnuose kalba per simbolius, ir kiek aš suprantu, kalba apie tai, ko tuo metu reikia sąmonei. Ar įspėti, ar įsiaudrinusią sąmonę, protą nuraminti, parodyti teisingą, su prigimtimi nesusikertantį kelią...
Tiksliai arba tiesiogiai sapnai neatspindi pasąmonės, jie tai daro perkeltine prasme, simboliais, archetipais. Ir informacija yra ne padrika, o perkelta į simbolius. Duodu pavydzį: Jungas turėjo sapną, kad jis yra prie pat labai aukšto pilies bokšto, ir to bokšto viršūnėj prie lango kaip princesė sėdi jo viena pacientė, ir jis, kad ją matytų turėjo žiūrėti labai užvertęs galvą. Pagal jus tai būtų padrikas bereikšmis sapnas, Jungas pajautė, kad tai kompensuojamasis sapnas, kuris reiškė, kad realybėj yra atvirkščiai, Jungas kažkodėl iš aukšto bendrauja su ta paciente, jis padarė išvadas, pakalbėjo su paciente, ir jų bendravimas pagerėjo.


Nu matosi daug apie Jungą skaičiusi, reiks ir man kada pasidomėti apie jo sapnus. Kas liečia psichoanalitikus tai jie buvo ir yra labai kritikuojami dėl sapnų aiškinimo. Netgi pats Freudas pritarė, kad kartais cigaras sapne reiškia cigarą, o ne kokį penį (miniu tai nes jis viską aiškino lytiniais potraukiais :)). Atsimenu vieną sakinį kurį sakydavo lietuvių kalbos mokytoja: "nesvarbu kaip interpretuosi eilėraštį, svarbiausia yra pagrįsti savo nuomonę, ir interpretacija bus teisinga". Panašiai ir su sapnų aiškinimais, jeigu tu sugebi paaiškinti savo sapno simbolines prasmes, tuomet gali atrodyti jog tai buvo pranašystė, nes kaip ir viskas atitinka.


Šiaip tai aš suprantu jūsų logiką, kurioj yra logikos :) Bet šįkart ginu kitą pusę. Aišku, remiuosi vien tik Jungu (nesu skaičiusi jokio kito psichoanalitiko), kas nėra labai pagirtina. Ir šiaip pati asmeniškai manau, kad pasąmonė yra labai galinga ir svarbi.
Žiūrėkit, pavyzdys, vėlgi iš Jungos knygos: 10-ies metų mergaitė sapnavo tokį sapną "Įžengimas į dangų, kur pagonys šoka šventinius šokius; nusileidimas į pragarą, kur angelai daro gerus darbus." - tai nėra, kaip sakėt pradžioj "viską ką sapnuojame yra mūsų prisiminimai, emocijos, sukauptos žinios ir pan., nieko naujo.", ir neatrodo jums, kad tai yra netgi labai simboliška?
Žinoma, didžiausias skeptikas galėtų apkaltinti Jungą sapnų išradinėjimu ir kūrimu, kad būtų pagrindžiamos jo teorijos. Bet dabr kad ir mano nesenas sapnas - lipu ant neaukšto, bet labai stataus kalniuko - neužlipu, pamatau šakny išlidusią, už jos laikausi už užlipu, kažkas yra su manimi, einam, tas kažkas užsimano rinkt vorus (kurie man yra baisiausiai šlykštūs), ir kai jis randa po vieną, aš vis sugalvoju kažką, kad tik tas voras būtų toliau nuo manęs, prisimenu, kad liepiau vieną į stiklainį įdėt. Man atrodo, kad čia nėra padrika, ar prisiminimai, ar kažkas. Kažkaip čia labai jau simboliška viskas. Galim nekreipt dėmesio į tuos sapnus, nepaisant to, ar jie kažką reiškia, ar ne, tačiau Jungas sako ir parodo iš savo psichiatro darbo pavyzdžių, kad pasąmonės vaizdinių neneigimas, neignoravimas, o įsigilinimas į juos, duoda kažkokį nusiraminimą ir gerai veikia žmogų; o jeigu jis teisus?
P. S. Prieštaravimas yra gerai, tik pagal viską ši diskusija turėtų būti tam skirtoj temoj, nu bet kad ją uždegė būtent šioji :)
Piko, ar jūs pasirodysit?! Aš ginu jūsų garbę :D
Vartotojo avataras
Parašė Piko
#296765 Man malonu yra, kad jūs diskutuojate apie sapnų analizės reikalingumą apskritai.

Jei klausiate mano nuomonės, tai aš netgi nenorėjau, kad mano tema apie sapnų aiškinimą atsidurtų religijos, magijos, ezoterikos skiltyje, nes sapnus galime tirti turima medicinoje naudojama aparatūra, jie yra įvairių mokslo sričių (ypač neuro- mokslų) tyrimų objektas.
Sapnai neabejotinai reišmingais išlieka visose psichotarapijose, ypatingai psichoanalizėje, o psichoanalitinis ligų atsiradimo modelis svarbus psichikos ligų, asmenybės sutrikimų kilmei aiškinti.

Jei kaikuriuose europos miestuose yra įsikūrę judėjimai net prieš psichiatrijos mokslą, manęs tuolabiau nestebina ir psichoanalizės, kartu su ja ir sapnų svarbos, neiginas.
Taigi kilusi diskusija manęs tikrai neįžeidė, bet vieta jai nebuvo tinkamai pasirinkta.

Aš tikrai niekur nepabėgsiu ir toliau lauksiu, kol atsiras norinčių ir manančių, kad yra svarbu ir gali būti labai naudinga paanalizuoti savo sapnus. Lygiai taip kaip mano dauguma psichoterapeutų, psichiatrų, psichologų :dream:
Parašėmarronnier
#296770 Gerai, pabandom.

Man kiek nejauku, bet tai kone vieninteliai sapnai kuriuos iki šiol ryškiai prisimenu. Mano psichoanalitikas jau buvo juos mėginęs aiškinti. Įdomu, ką pasakysi tu.

Tai va, sapnas maždaug toks: aš sėdžiu ant motociklo (nei jais žaviuosi, nei tokį turiu, nieko) ir priešais mane ant to pačio motociklo sėdi mergina. Ilgais, vėjyje besiplaikstančiais juodais plaukais, veido, tiesa, nemačiau. Trapi ir moteriška. Ir aš kažkaip jaučiu kaip neturiu penio, o gal sapne ir nejaučiu, bet paimu motociklo kažkokią dalį (gal tą atkaltę kuri ant sėdynių būna automobiliuose, rankoms padėti, balnas ar dar kažkas tokio) ir tuo daiktu grubiai bandau į ją prasiskverbt. Tiesiog trankau, daužau vis stipriau, ritmingai. Atsibudau nuo to vis didėjančio trenksmo sapne.

Kitas sapnas. Sapnuoju tiesiog be erdvės, laiko ar dar kažko. Moters vaginą. Spalvota, tokia rožinė. Matosi klitoris, vidinės, išorinės lūpos. Na tokie labai ryškūs kontūrai. Manęs sapne nėra. Nieko daugiau nėra.

Vienu metu tik tokius sapnus teko sapnuoti. Dabar nieko įspūdingo nebesusapnuoju. Lauksiu sapnų aiškinimo.
Vartotojo avataras
Parašė Piko
#296786
marronnier rašė:Gerai, pabandom.

Man kiek nejauku, bet tai kone vieninteliai sapnai kuriuos iki šiol ryškiai prisimenu. Mano psichoanalitikas jau buvo juos mėginęs aiškinti. Įdomu, ką pasakysi tu.

Tai va, sapnas maždaug toks: aš sėdžiu ant motociklo (nei jais žaviuosi, nei tokį turiu, nieko) ir priešais mane ant to pačio motociklo sėdi mergina. Ilgais, vėjyje besiplaikstančiais juodais plaukais, veido, tiesa, nemačiau. Trapi ir moteriška. Ir aš kažkaip jaučiu kaip neturiu penio, o gal sapne ir nejaučiu, bet paimu motociklo kažkokią dalį (gal tą atkaltę kuri ant sėdynių būna automobiliuose, rankoms padėti, balnas ar dar kažkas tokio) ir tuo daiktu grubiai bandau į ją prasiskverbt. Tiesiog trankau, daužau vis stipriau, ritmingai. Atsibudau nuo to vis didėjančio trenksmo sapne.

Kitas sapnas. Sapnuoju tiesiog be erdvės, laiko ar dar kažko. Moters vaginą. Spalvota, tokia rožinė. Matosi klitoris, vidinės, išorinės lūpos. Na tokie labai ryškūs kontūrai. Manęs sapne nėra. Nieko daugiau nėra.

Vienu metu tik tokius sapnus teko sapnuoti. Dabar nieko įspūdingo nebesusapnuoju. Lauksiu sapnų aiškinimo.


Turbūt nesuklysiu teigdama, kad tokios formos sapnai yra dažnai pasitaikantys. Svarbu yra, ar jautėte sapne malonumą.
1.) Jei sapnuodamas nejautėte malonumo ir tik seksualiai patenkinote merginą, tai pat kadangi pat jūs pats sakote besijaučiantis, kad neturinte penio. Tai yra panašu į kastracijos kompleksą ( šis kompleksas kyla 4-5ųjų gyvenimo metų metu, kai berniukas jaučia konkurenciją tėvui dėl susidomėjimo, meilės objekto - mamos ir intuityviai tikisi tėvo bausmės būtent kastracijos būdu). Galbūt tėtis (jei jo neturėjote kitas vyras, kuris jį atstojo) jūsų samonėje išliko labai agresyviu draudėju ir turėjo jums kažkokios įtakos tolemesniame gyvenime, užmezgant santykius su moterimis. Galbūt tai, kad sapnavote tokį sapną buvo kaltos kažkokios dienos aplinkybės dėl kurių jautėtes neužtikrintas savimi ar savo kūnu, nužtikrintas bendraujant su merginomis. Galbūt jus pats sau tuo metu buvote tas draudėjas ir nesijaučiantis gerai dėl savo kūno ir savęs paties. Galbūt neatitikote tėčio keliamų reikalavimų.
2.) O jei sapnas jums visgi buvo malonus. Motociklas rodo galią, šiuo atveju galbūt potenciją. Kadangi abejojate dėl to ar turite penį, gal visgi jis yra, tik jo pavidalas kaip motociklo? Tuomet tai yra tik seksualinio pobūdžio sapnas.

Kitą sapną pakomentuoti man sunku, nes jame yra tik vienas simbolis. Turėčiau daugiau žinoti apie jūsų asmenininį gyvenimą ir ką simbolis jums reiškia.

Ačiū, kad atvirai pasidalinote sapnu, nors sakėte, kad jums nejauku. Tikiuosi, kad nebus nejauku skaityti, ką aš apie jį manau.
Juk šiame forume nėra tikrų vardų ir pavardžių, neatpažintume vienas kito parduotuvėje, gal todėl nereikėtų ir gėdytis. :)
O kaip šiuos sapnus interpretavote psichoterapijos metu?

Jei turite sapną, kuriuo nemalonu dalintis viešai, galite parašyti man asmeniškai.
Parašėmarronnier
#296791 Labai ačiū.

Apie kastraciją viskas ok. Bet aš mergina, iš nicko turbūt neįmanoma suprasti. :)

Prisimenu tik ką sakė apie antrąjį sapną - gydytojas teigė, jog sapnavau savo moteriškumą. Gal dėl to kad tuomet teigiau labai norinti susilaukti vaikelio.
Vartotojo avataras
Parašė Piko
#296796
marronnier rašė:Labai ačiū.

Apie kastraciją viskas ok. Bet aš mergina, iš nicko turbūt neįmanoma suprasti. :)

Prisimenu tik ką sakė apie antrąjį sapną - gydytojas teigė, jog sapnavau savo moteriškumą. Gal dėl to kad tuomet teigiau labai norinti susilaukti vaikelio.

Labai atsiprašau, kad nepaklausiau jūsų lyties. Tikrai blogai padariau :)
Pabandysiu pasitaisyti asmenine žinute, jei jūs nieko prieš.