Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Agni
#313154 Konsultuoju Taro kortomis internetu,teikiu psichologinę pagalbą. Turiu psichologinį išsilavinimą bei 6 metus dirbu su Taro kortomis.
Kreiptis į PM arba el paštu; taroburimai@gmail.com

P.S. konsultuoju ne aš, aš tik patalpinau reklaminį skelbimą.
Parašė Gilberta
#313162
Agni rašė:Konsultuoju Taro kortomis internetu,teikiu psichologinę pagalbą. Turiu psichologinį išsilavinimą bei 6 metus dirbu su Taro kortomis.
Kreiptis į PM arba el paštu; taroburimai@gmail.com

P.S. konsultuoju ne aš, aš tik patalpinau reklaminį skelbimą.

Konsultuoju aš,todėl galite drąsiai kreiptis.
Parašė LACAN
#313566 psichologinį išsilavinimą
Idomu, ka bendro Taro kortukes;) turi su psichologija?:) neigciau, kad tu bandai pasipelnyt;) ir, kad nei laso apie tikra psichologija nesupranti;) galvoju, ar paprastas interesas, kuri cia bandom suvokti visi;) padetu atsikratyti neurozes?;] ;)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317025 bėda ta, jog religijotyrininkai pastebėjo, jog žmonėms užsiimantiems ezoterika (magija, parapsichologija, būrimai kortomis, spiritizmas ir t.t.) yra daug didesnė tikimybė susirgti depresija. Religijotyrininkas Beresnevičius, aprašė tokius atvejus kai žmonėms užsiimantiems ezoteriniais menais, anksčiau ar vėliau prasideda šizofrenijai būdingi simptomai (balsai galvoje ir t.t.).
Kitas dalykas yra būsimai, horoskopai ir t.t. Čia žmogus, ypač sergantis psichinėmis ligomis, gali lengvai tapti priklausomas, o tada be ligos turės begalę kitokių problemų.
Taip, kad mielieji, nepasimaukite ant gražaus kabliuko, kurio pasekmės gali būti labai skaudžios.
Parašė sophie
#317036 Nežinau, slidus pareiškimas čia su ta religija. Anksčiau ji turbūt į visas psichikos ligas žiūrėjo kaip į apsėdimus ir turbūt gydyti jas pasiūlytų egzorcizmu, o ne antidepresantais.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317042 reikia skirti religiją ir religijotyrą. Religijotyra religijos fenomeną tiria iš pašaies, tai galima sakyti yra ateistinė mokslinė disciplina, besistengianti paaiškinti kas yra religija, kokie fenomenai joje vyksta ir t.t.
Parašė slibinėlis
#317063
insomnia rašė:reikia skirti religiją ir religijotyrą. Religijotyra religijos fenomeną tiria iš pašaies, tai galima sakyti yra ateistinė mokslinė disciplina, besistengianti paaiškinti kas yra religija, kokie fenomenai joje vyksta ir t.t.


Prie ko čia išvis? Kodėl religijotyra yra ateistinė disciplina? :bloga Nei ateistinė, nei neateistinė. Pirmąkart tokią nesąmonę girdžiu. Teologija jau greičiau leidžias į tyrinėjimus, kokie fenomenai ten jau joje vyksta, o religijotyra tik tiria kaip patį reiškinį socialiniam lygmeny.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317097 Deja, teologija praktiškai nenagrinėja paties religijos fenomeno (na nebent praktinė teologija, bet ir tai sakyčiau su išlygomis), turiu aukštąjį teologinį išsilavinimą, laisvalaikio pomėgis yra religijotyra, taip kad iš praktikos žinau ką sakau. Religijotyra šiaip ir gimė kaip ateistinė disciplina. Beje, religijotyrininkas negali tyrinėti tos religijos kurią išpažįsta, jis tiria tik kitas religijas. Religijos fenomenologija (viena iš religijotyros krypčių, kuri beje mane labiausiai ir domina) tiria pačius fenomenus. Ir deja, religijotyrininkas tirdamas religiją turi išlikti nuošaliai, nes kitaip jis leis viską per savo patirtį, o tai privers nuvažiuoti į lankas. Tokiųš pavyzdžių religijotyroje būta ir ne vienas. Štai kad ir mano korifėjus Eliade, pradėjo praktikuoti jogą, bet apie ją daug visokių nesąmonių prirašė, per dėm įnikdamas į savo atirtį.

Na bet ne apie tai kalba buvo, esmė ta, kad visokie ezoteriniai dalykėliai, priveda prie psichinių sutrikimų arba pasunkina jau sergančio būklę (pažiūrėkite kur savo gyvenimą baigė kad ir pats Didysis Žvėris, Alisteris Kroulis).
Parašė slibinėlis
#317098 Tai ką tuomet daro teologija?
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#317107 Fanatiškas tikėjimas irgi gali nuvesti prie to paties - prie psichikos sutrikimų. Vienai draugei tam tikru laikotarpiu atrodė, kad visur aplink ją blogio jėgos, o jinai vos ne išrinktoji kariauti su tom jėgom. Blogio jėgas pradėjo vos ne matyti ir jausti. Pridėkim susireikšminimą - aš tikinti, padori, dvasinga - o jūs visi blogi, nedvasingi, neišmanėliai. Pridėkim kaltę - aš tokia nuodėminga, man nepavyksta būti gerai - dievas mane nubaus...

Apie tą pačią jogą - jinai buvo kategoriškai prieš - kaip prie velnio išmislą. Vėliau išbandė - liko sužavėta- pagerėjo fizinė savijauta, pakilo nuotaika... Ir pamatė, kad niekas ten nebando nei atimti jos tikėjimo, nei įbrukti naujo.

Lygiai tas pats su būrimais kortomis. Jei žmogui blogai - jis bando išmesti kortas internetiniam puslapy - kada jam bus gerai, jei iškrenta blogą variantą rodanti kombinacija - bandoma vėl - ir taip galima n kartų... tarsi bandoma suvaldyti likimą. Sakau iš patirties. Galima pavadinti priklausomybe - bet šitas dalykas man praėjo, kai pagerėjo savijauta.

Mintis tokia - bet kuris kraštutinumas yra blogai. Kraštutinis religingumas lygiai taip pat veda į vienišumą ir psichikos sutrikimus- nes kas nori bendrauti su žmogumi, kuris jaučiasi vienintelis toks dvasingas, doras, jautrus, dievo išrinktasis ir pateptasis, o kitus laiko brudais?

Kraštutinis susidomėjimas karmom, dvasingumo didinimais, kortom, spiritizmais - irgi į ten pat. Apie bet kurią priklausomybę - nuo kompo, nuo knygų, nuo religijos, nuo spiritizmo, nuo dvasingumo, nuo besaikio valgymo ....... ir daugybę kitų galima pasakyti tą patį.

Sakyčiau daugeliu atvejų - priklausomybėse atsispindi mūsų noras išlipti, išsikapstyti, rasti atsakymus, paguosti save, nuraminti save, užpildyti tuštumą. :? Ir jų paprastai ne taip lengva atsisakyti, kol nerandam sveikesnio, tinkamesnio sau būdo išgyventi šiame pasaulyje.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317112 Na kodėl iškart prie kraštutinumų? Fanatizmas tiek pat bendro su tikruoju tikėjimu turi kiek ežiukai su klasikiniu baletu.
Šiaip, su tais būrimais tai daug psichologinių, nuo mūsų nepriklausančių faktorių veikia: barnumo efektas, pigmalijono efektas, astralinių kelionių derealizacijos efektas ir t.t. Per šiuos dalykus lengva įklimpti, lengviau nei atrodo
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317113 Na ir šiuose dalykuose nereikia jokios mistikos, viską padaro mūsų smegenys
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#317119 Kas iš viso yra tikras tikėjimas Insomnia? Jei kiekvienas žmogus tiki kitaip ir pagal save? Vienam tai bažnyčios lankymas ir išpažintis. Kitam formalus poterių atbarškinimas prieš miegą. Trečią maldos paguodžia arba nepaguodžia tik sunkiose gyvenimo situacijose.
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#317120 Ir kas apskritai yra astralinių kelionių derealizacijos efektas? Man čia vėl panašiau į ezoteriką negu į psichologiją.
Parašė sophie
#317121 Man atrodo, apskritai visa ši diskusija yra gerokas OT...