Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Sairusas
#334561 Insomnia, krikščionys iki V amžiaus pripažino reinkarnaciją, po to buvo nuspręsta, kad ji nėra naudinga valdant liaudį ir išėmė iš savo kanonų. Biblijoje apie didžiąją dalį Jėzaus gyvenimo neaprašoma, rašoma tik nuo gimimo ir vaikystė, o po to nuo 32 metų iki 33 metų kai jis mirė ir prisikėlė. O kas buvo tame Jėzaus gyvenimo tarpsnyje niekas nežino arba griežtai slepiama, kad kas nepaiškėtų, kas trukdo tikėjimui. Netikiu, kad išskirtinai žmogus turi tik sielą, sielą turi visa kas gyva, žmogus turi protą, kurio dėka gali labiau suvokti Dievą, bet visos gyvos būtybės turi sielą.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#334571
Sairusas rašė:Insomnia, krikščionys iki V amžiaus pripažino reinkarnaciją, po to buvo nuspręsta, kad ji nėra naudinga valdant liaudį ir išėmė iš savo kanonų.


Nepyk, bet tai yra blėniai :)
Krikščionys netikėjo reinkarnacija. Buvo gnostikai kurie ja tikėjo, tačiau dar I a. gnosticizmas buvo pasmerktas kaip erezija. Šią legendą apie reinkarnaciją krikščionybėje propaguoja negnostikai Profetai, sektos a la Krišnos sąmonės judėjimas ir panašiai.
Tada pasigauna žmonės, kurie nelabai susigaudo kaip ta krikščionybė vystėsi ir tada skelbia kitiems.
Šią temą kažkada nagrinėjausi, bet visa argumentacija kuri turėjo parodyti, kad a la buvo tikėta reinkarnacija, tebuvo sofistiniai išvedžiojimai ir faktų iškraipymas.
Nebent tu žinai kažką tokio ko aš nežinau :) pasidalink savo žiniomis


Biblijoje apie didžiąją dalį Jėzaus gyvenimo neaprašoma, rašoma tik nuo gimimo ir vaikystė, o po to nuo 32 metų iki 33 metų kai jis mirė ir prisikėlė. O kas buvo tame Jėzaus gyvenimo tarpsnyje niekas nežino arba griežtai slepiama, kad kas nepaiškėtų, kas trukdo tikėjimui.mo ir vaikystė, o po to nuo 32 metų iki 33 metų kai jis mirė ir prisikėlė.


niekas nieko neslepia :) tiesiog nebuvo užrašytas tas tarpsnis. Žinoma atsiranda visokių kurie iškart padaro išvadą kad Jėzus buvo indijoje. Bet užtenka pažvelgti į evaneglijas ir taps aišku kad niekur anas nekeliavo. (dabart tu žinoma parašysi, kad biblija buvo perrašyta, bet tai nepyk irgi blėniai nes fiziškai to nebūtų įmanoma padaryti) :)
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#334607 Vienoje temoje, tik ne šitam skyriuje, paklausta apie savo tikėjimą, atsakiau, kad tikiu reinkarnacija ir kad būt krikščione man nelabai ir pritiktų, nes krikščionybės teologijoj reinkarnacija yra nepriimtina. Vienas forumietis, perskaitęs mano atsakymą, parašė man į pm, kad pasidomėčiau viena krikščionių sekta. Jos nariai buvo vadinami katarais ir tikėjo į reinkarnaciją. Ji egzistavo viduramžiais Prancūzijoj ir prieš juos buvo paskelbtas kryžiaus žygis, kurio metu labai daug šios sektos narių buvo išžudyta. Kai vieno kryžiuočių karvedžio, jau pradėjus tuos žygius, paklausė, kaip atskirt katarą nuo kataliko, tai jis atsakė - žudykit visus, Dievas atsirinks.

Beje, aš irgi tikiu, kad gyvūnai turi sielą.

insomnia rašė:dabar tu žinoma parašysi, kad biblija buvo perrašyta, bet tai nepyk irgi blėniai nes fiziškai to nebūtų įmanoma padaryti :)


Nesupratau...[/b]
Vartotojo avataras
Parašė Sairusas
#334618 Insomnia, nieko aš tau neįrodysiu, tikėjimas tai kaip kliedesiai, jokia logika nesiremia, jei tikėjimas labai tvirtas jokia logika neišmuš tikinčiojo iš vėžių. Galima tikėti mokslu, svariais moksliniais straipsniais, galima tikėti, kad Dievo iš viso nėra. Bet jei asmeniškai nepatikrinsi tai ir liks tik tikėjimu. Aš pirmiausia tapau vegetaru, nes manau, kad visos būtybės turi sielą ir mes kaip vyresni protingesni broliai turime juos saugoti o nevartoti jų savo naudai. Ieškojausi vegetarinių kursų taip patekau pas krišnaitus. Jų skelbiamos tiesos atitiko mano natūrą ir aš daugiau linkstu prie jų, nei prie katalikybės.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#334621
Opaque rašė: Jos nariai buvo vadinami katarais ir tikėjo į reinkarnaciją.


Katarai kiek pamenu, netikėjo reinkarancija. Reinkarnacija tikėjo albigiečiai.
Tik tiek kad kaip sakei tai sektos, o sekto visuomet iškraipo otininės religijos mokymą. Be to tiek katarus tiek albigiečius nuo pirminės krikščionybės skiria daugiau kaip 1000 metų, tad teigti kad va jie tikėjo autentiškai yra labai toli nuo tiesos.

insomnia rašė:dabar tu žinoma parašysi, kad biblija buvo perrašyta, bet tai nepyk irgi blėniai nes fiziškai to nebūtų įmanoma padaryti :)

Nesupratau...[/b]


Čia dažniausias teiginys norint įrodyti kad atsiet krikščionys tikėjo vienaip, bet paskiau biblija buvo perrašyta ir pataisyta.
Na bet kaip žinia, biblijos kanonas susidarė tik IV amžiuje. Tad norėdami perrašyti bibliją, perrašinėtojai turėtų perrašyti visas tų tekstų kopijas, kurių vien mūsų laikais yra rasta 10000 riginalo kalba ir dar 5000 kitomis kalbois. Be to reikėtų perrašyti begalę Bažnyčios tėvų raštų bei jų kopijų kuriuose cituojami tie tekstai kurie atseit buvo perrašyti. Todėl ir sakau, kad tai fiziškai neįmanoma :)

Sairusas rašė:Insomnia, nieko aš tau neįrodysiu, tikėjimas tai kaip kliedesiai, jokia logika nesiremia, jei tikėjimas labai tvirtas jokia logika neišmuš tikinčiojo iš vėžių.


Labai liūdna jei tavo tikėjimas nesiremia logika :(
Taip pat liūdna jei neabejoji, nes neabejoja tik fanatikai :(

Bet jei asmeniškai nepatikrinsi tai ir liks tik tikėjimu.


Na matai, man svarbiausia klausimas gyvenime yra "kodėl", todėl viską tikrinu kol atrandu tiesą :)

Ieškojausi vegetarinių kursų taip patekau pas krišnaitus. Jų skelbiamos tiesos atitiko mano natūrą ir aš daugiau linkstu prie jų, nei prie katalikybės.


Bėda tik ta, kad Krisšnos sąmonės judėjimas yra pati tikriausia sekta. Tad labai liūdna kad patekai pas juos.
Dabar suprantu iš kur tų blėnių prisigaudei apie krikščionybę. Gaila, kai žmonėms plaunamos smegenys, o jie aiškina kad viską reikia tikrinti, nors patys to nedaro.
Kai matau tokius dalykus kažkaip labai liūdna pasidaro....
Net nuotaika sugedo...