Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Lifelover
#346078
insomnia rašė:Deja čia ne krikščionių įrodinėjimas kad jos nebuvo. Krikščionys kaip tik sako kad buvo ir kad reikia gerbti ;) religijotyrininkai prieštarauja dabartiniai pseudopagonybei priskiriamą senovės pagonybės tąsą. enoji pagonybė numirė ir dabartinis jos rekonstravimas tegali būti etnologinio lygio, o jei versti tuos etnologinius duomenis religija, tai čia bus jau visiškai kas kito, bet ne senoji pagonybė. Per mažai duomenų kad atgaivinti.
Na o kiek teko būti Trinkūno organizuotose vestuvėse tai nei karto nebuvo apseita be "nacioanlinio ietuviško" augalo sėklų mėtymo, tas augalas buvo ryžiai. Hmm tikrai kas pagonybės autentika iškart ir padvelkia :)

Tai aš žinau, nes pats etnologiją studijavau. Bet turbūt būtų naivu tikėtis, kad prieš kryžiaus žygius mūsuose nebuvo jokios kultūros, ania?

O dėl tų, kas dabar bando būti pagonimis, aš pvz visiškai nepykstu. Jei žmogui dėl to kažkaip smagiau gyventi ir ramiau, tai kodėl gi ne. Turime savo dievų pavadinimus, laisva kiekvieno valia juos gerbti arba ne.

Tik tas pagonybė vs. krikščionybė reiškinys labai nervina. Čia kaip nacionalizmas vs anarchija - tokio va lygio mėšlas :D.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346080 Katalikai nedaro riešpriešos pagonys vs. krikščionys, čia neopagonys taip elgiasi. Kiek skaičiau Trinkūno knygų ir straispnių, tai baisus vaizdas. Didžioji dalis tekstų aiškina ne pagonišką tikėjimą, bet varo ant bažnyčios. Ir dar taip nemokšiškai, taip iškreiptai. Panašu, kad ji tą mitą ir paskelidė kad krikščionys neigia pagoniškos kultūros egzistavimą senovėje. Galų gale jei ne krikščionių metraščiai, tai ko gero nieko iki mūsų laikų ities ir nebūtų išlikę
Parašė Pavel
#346089 ..,-aha :) ..,-jei ne krikscioniu metrasciai,kuriuos parase patys krikscionys apie pagonius...,-O pagoniu metrascius..,-Sunaikino..,-O tu kuriu nesunaikino..,-Saugo po devyniais uzraktais vatikano sienos....,-
Vartotojo avataras
Parašė Morpheus
#346093 Negaliu nepasisakyti..
Nors ir nemegstu tokiu straipsniu bet perskaiciau :bloga Garbinkim Roma ir USA nepamirskime. Roma kapodama galvas neleido Lietuviu tautai isnykti priesingai nuo prusu ir totoriu :D :kaltas

Autorius sako - "Nėra tokių duomenų", "Mano giliu įsitikinimu", "Aš beveik pilnai įsitikinęs" Kas per velnias.. Jis beveik isitikines vadinasi tai yra teisybe :bloga O ka jeigu kazkas yra visiskai isitikines priesingai? Autorius remiasi vieninteliais islikusiais saltiniais, tai yra krikscioniskais, kuriuos kaip kazkas jau minejo parase patys krikscionys. Dabar palyginimui: Ukraina - Krymas ir kitos naujosios respublikos. Asmeniskai pazystu ukrainiete kuri is ten pabego. Visa istorija ten buvo perrasyta per viena nakti. Mokyklose vaikams vedamos spec istorijos pamokos apie tai, kaip Vokietija ir JAV uzpuole Ukraina ir kokie jie yra blogi (del visa ko tai as nesakau jog vieni ar kiti yra gerieciai). Tie regionai griebesi ginklo ir issaugojo savo tautiskuma!!! Dabar klausimas.. Kuri teisybe yra teisingesne? Romos = Dalies ukrainos rusu, ar neopagoniu = likusios ukrainos (kuri teigia jog juos okupavo rusai). Lygiai toks pat klausimas "istorikams": kuo skiriasi Adolf Hitler nuo Harry Truman (kas nezino jis buvo USA prezidentas) Skirtumas tarp ju yra toks, kad Adolfas pralaimejo ta pati kara kuri kariavo Trumanas. Adolfa visi smerke del kuriamo ginklo, o Trumanas ji panaudojo ir tapo didvyriu(Hiroshima, Nagasakis). Kuri istorija teisingesne.. laimetojo, ar pralaimejusiojo? Niekada negalima remtis vienu saltiniu, nes paskui tokie straipsniai atsiduoda laimetojo smarve. O skaitant ta "interviu" sklinda labai daug tvaiko.
Pvz: "miškai buvo taip išretinti, kad po to upių vandenys nuplaudavo tuos dirvožemius, erozijos kiek būdavo" sis sakinys is konteksto tiesiog rekte rekia, kokie pagonys buvo "laukiniai, bedieviai ir gamtos niokotojai" :D

Ir pabaigai.. Istorijos tokios kokia ji buvo istiesu, mes niekada nesuzinosime, nes kiekvienas turime savo teisybe. Prijauciantys katalikams, neturetu "stumti" savo teisybes prijauciantiems pagonims.

Insomnia - cia nieko asmeniskai pries tave nera, nebent prie temos pavadinimo galeciau prisikabinti. Dziugu, kad netingyniauji ir parasai kazka suteiki proga pafilosofuoti :achtung :samaliotai
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#346104 Na pavadinimą ne aš sugalvojau, o tas kas ėmė šitą interviu :)
Tai ką skaitysite dabar nepriimkite asmeniškai, tiesiog pasidalinsiu savo patirtimi diskutuojant su neopagonimis, netaikant šio teksto specialiai mūsų temai, o tiesiog kalbant apie visas panašaus pobūdžio diskusijas kurias apturėjau per savo gyvenimą:
Man tik keista tai, kad tie kas ardosi dėl menamo krikščioniško pagonybės smerkimo (kuris realybėje neegzistuoja), patys smerkia krikščionybę kaip pašėlę. Toks va kognityvio disonanso nejautimas atsiranda. Tokiose diskusijose labai dažnai tą matau. Oponentai emociškoje pagavoje gatavi tave apkaltinti bet kokiom nuodėmėm ir toks jausmas kad mielai sudegintų ant laužo, tačiau kalba apie tai kokie katalikai blogi, ir kokie pagonybės gerbėjai nelaimingi persekiojami geriečiai. Nors praktikoje viskas priešingai :)
Va net ne istorikas, o antropologas pašnekėjo, tai čia reiškia kad katalikai persekioja? Paskaičius temą, katalikas bando paaiškinti kad mes gerbiame pagoniškąjį paveldą ir džiaugiamės kad yra, bet oponentai puola su visokiais kaltinimai, vaizduodami kad čia jie persekiojami.
Aš va šito paradokso niekaip nesuprantu :)