Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Partizanas
#250897 Man tai nepatinka biblija, pusė dalykų iš ten išmesta per laiką, o kita pusė pakeista .
Vartotojo avataras
Parašė mango123
#264380 Is viso toj biblijoj nesamoniu prirasyta,nusivaryt gali,nes priimi tiesiogiai viska,nereikia saves prievartauti,fanatikuoti tam kad pazinti Dieva yra teve musu malda,ramiai sau pasimeldi,kada yra poreikis,man ji yra ir grazi ir tikra,tada ir patiri Dievo buvima:)
Vartotojo avataras
Parašė Arigatou
#316469
mango123 rašė:Is viso toj biblijoj nesamoniu prirasyta,nusivaryt gali,nes priimi tiesiogiai viska,nereikia saves prievartauti,fanatikuoti tam kad pazinti Dieva yra teve musu malda,ramiai sau pasimeldi,kada yra poreikis,man ji yra ir grazi ir tikra,tada ir patiri Dievo buvima:)

Na va, toks protingas tikėjimas man labai patinka :) Tiki ir kartu išsaugai kritišką požiūrį.
Tiesa, pas mane viskas yra atvirkščiai: netikiu Dievu, bet Bibliją skaitau kaip filosofinį veikalą. Na, o dalį krikščionybės praktikų pripažįstu kaip labai labai teigiamas. Vis tik šimtametė patirtis ir išmintis sukaupta.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#317023
Partizanas rašė:Man tai nepatinka biblija, pusė dalykų iš ten išmesta per laiką, o kita pusė pakeista .


Tai kad biblija perrašyta yra urban legend paskleista įvairių ezoterinių mokymų. Realiai tai iš pirmųjų amžių yra išlikę virš 10 tūkstančių tekstų, kuriuos lyginant su dabartine biblija pakitimų nepastebėta. Na yra tų nežymių klaidelių, kur pvz. viename tekste parašyta balius, o kitame puota, bet didesnių skirtumų iš esmės nėra
Parašė Vis
#327949 Sveiki!

Nuo kokių pirmų laikų? Kas parašyta? Kam parašyta? Su kokiu tikslu parašyta? Kas parašė? Kieno kūriniai?

Ačiū!

insomnia rašė:
Partizanas rašė:Man tai nepatinka biblija, pusė dalykų iš ten išmesta per laiką, o kita pusė pakeista .


Tai kad biblija perrašyta yra urban legend paskleista įvairių ezoterinių mokymų. Realiai tai iš pirmųjų amžių yra išlikę virš 10 tūkstančių tekstų, kuriuos lyginant su dabartine biblija pakitimų nepastebėta. Na yra tų nežymių klaidelių, kur pvz. viename tekste parašyta balius, o kitame puota, bet didesnių skirtumų iš esmės nėra
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#327956 Na pirmasis amžius buvo prieš 2000 metų, o kalbame apie bibliją, taip kad turėtų viskas būti ir taip aišku
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332277 Aš turiu tokį klausimą: o kam Dievą pažinti? Be viso to, kad tai neįmanoma, mano manymu, tai dar ir beprasmiška.

Jeigu jūs iš tikrųjų kažkokiu būdu pažinsite ir pamatysite Dievą, kas bus? Dievas jūsų mintyse taps faktu, daiktu, istorija. Kiekvieną kartą, kai jūs Jį prisiminsite, jūsų mintyse tai bus Dievo, koks jis buvo praeityje, vaizdas (nors ir prieš akimirką, bet vis tiek praeityje). Aš sutinku, Dievui nėra praeities ir ateities, bet jums yra. (Be to, iš tikrųjų, tas „pažinimas“ bus tik iliuzija, nors, galbūt, graži, dori ir įkvepianti. :) ) Jūsų mintyse bus tik fiksuotas miręs Dievo vaizdelis, niekuo ne geresnis už tūkstančius vaizdelių, kuriuos rasite religinėse iliustracijose.

Dievą verta pajusti, nes jausmas yra tai, kas yra čia ir dabar.
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#332285
Valius rašė:Dievą verta pajusti, nes jausmas yra tai, kas yra čia ir dabar.


Jausmas yra laikinas dalykas. Tai kam tada tą Dievą jausti, jei pajausi ir praeis ir vėl nebejausi? Ar nederėtų ieškoti kažkokių pastovesnių dalykų?
Tarkime meilė arba tikėjimas, tai nėra jausmas, tai valios pastanga.
O jausmas, na suvalgei saldainį, geras jausmas, praėjo penkios minutės irr jo nebeliko. Taip yra ir su Dievo pajautimu.
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332286
insomnia rašė:Tarkime meilė arba tikėjimas, tai nėra jausmas, tai valios pastanga.


Jūs galite savo valios pastangomis įsimylėti???
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#332310 O tu skiri meilę ir įsimylėjimą? :)
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332320
insomnia rašė:O tu skiri meilę ir įsimylėjimą? :)


Tai ne visai tas pats, bet nei meilė, nei įsimylėjimas, nei, beje, tikėjimas nepavaldūs valios pastangoms. Jūs nebent galite bandyti įtikinti save, kad mylite, įsimylėjote arba tikite. ;)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#332344 Aš nekalbu apie sviįtagą.
Meilė yra amžina. Tačiau kad ją išlaikyti, reikia dėti kasdienes valios pastangas. Kaip ir tikėjimas reikalauja kasdienio atsivertimo. Todėl jie abu ir yra valios pastanga.
Įsimylėjimas gi, praeina gana greitai, kaip ir visi jausmai
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332380
insomnia rašė:Meilė yra amžina. Tačiau kad ją išlaikyti, reikia dėti kasdienes valios pastangas. Kaip ir tikėjimas reikalauja kasdienio atsivertimo. Todėl jie abu ir yra valios pastanga.


Sutinku. Meilei ir tikėjimui (nors jie ir atsiranda kaip palaima) išlaikyti reikia valios pastangų. Bet, deja ar laimei, vien valios nepakaks. :)
Vartotojo avataras
Parašė insomnia
#332401 O ar laimė tokia jau reikalinga?
Vartotojo avataras
Parašė Valius
#332436
insomnia rašė:O ar laimė tokia jau reikalinga?


Rašydamas „deja ar laimei“ turėjau omeny, kad nežinau, blogai tai ar gerai, kad vien valios pastangų nepakaks. :) Nekėliau laimės klausimo.