Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė cleo
#119492 ačiū mergaitės, dabar jau pamažu atsipeikėjau :jap gal taip ir geriau... niekas šiame gyvenime gi nevyksta be reikalo.................
Vartotojo avataras
Parašė cleo
#119493 meskiukas, o kaip tau sekasi nešioti vaikelį? Tikiuosi, viskas pas jumi abu gerai :)))
Vartotojo avataras
Parašė Virtual
#119496 Cleo, uzjauciu :(
Vartotojo avataras
Parašė oksana
#119506 Labai liudna warm
Vartotojo avataras
Parašė cleo
#119520 aciu uz palaikyma :jap
Parašė Gotautė
#119525 vaje, bijau aš netekt vaikelio, nors dar net neužneštėjau.. :jap
Vartotojo avataras
Parašė juodulys
#119572 Gotaute, nebijok..tai gamtos dalis - nestumas, gimdymas ar netekimas..ne viska zmogus gali cia lemti.
Parašė rolanda25
#303791 Mergaites gal cia nukrypsiu nuo liudnos pasyvios nuotaikos, bet noriu paklausti ar patikimi nėštumo testai gal teko kam susidurti su vienokiomis ar kitokiomis situacijimos?
Parašė benasjurkus
#304263 KAžkaip girdėjau nėra labai patikimų nėštumo testų. Girdėjau, kad jei rodo teigiama tai 90% teisinga, jei rodo neigiama tai 5/5, kad gali būtų netiesa, tai geriausiai kreiptis pas gydytoją.
Vartotojo avataras
Parašė Valea Doftanei
#351957 sveikos ir sveiki, vartoju sertraliną ir fluanxol'į, gal kas žinot, ar jie turi neigiamą poveikį pastojimui ir nėštumui? planuoju pastoti, bet bijau dėl vartojamų vaistų. Pas psichiatrę tik liepą...
Parašė Ethan
#351966
Valea Doftanei rašė:sveikos ir sveiki, vartoju sertraliną ir fluanxol'į, gal kas žinot, ar jie turi neigiamą poveikį pastojimui ir nėštumui? planuoju pastoti, bet bijau dėl vartojamų vaistų. Pas psichiatrę tik liepą...

Sertralinas ir flupentiksolis (fluanxol) JAV ir Australijoj priskiriamas C nėštumo kategorijai, kas reiškia, kad gyvūnų reprodukcijos tyrimai parodė nepageidaujamą poveikį vaisiui. Jei nemokate angliškai, aš čia dar rašiau apie sertraliną ir nėštumą. Tai pat galima ieškoti pagal tokias užklausas "flupentixol and pregnancy" ir "sertraline and pregnancy".
Aš manau, kad neetiška vartoti tokio pavojingumo vaisius vaistus nėštumo metu, dėl galimos žalos vaikui. Ypač jei jų vartojimas nėra gyvybės ir mirties reikalas.
Neseniai skaičiau meta tyrimą, kuriame prieita išvada, kad davus graužikam (žiurkėms ar pelėms) SSRI antidepresantų jaunam amžiui, jie visą likusį gyvenimą lieka daugiau ar mažiau aseksualūs, su seksualinės funkcijos sutrikimu. Tai jei norite tai, arba blogiau, padaryt savo vaikui, tai prašom, vartokite.
Vartotojo avataras
Parašė Valea Doftanei
#351981 ieškojau info internete, bet pagrindas ten tik informaciniai lapeliai, kurį ir lietuviškai kelis kartus skaičiau. Niekas nesako, kad vartosiu, todėl ir domiuosi.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#351984 Bet kokiu atveju siūlau sulaukt vizito pas gyd. Arba pasiskambint gydytojai, nes klausimas svarbus.
Nors Ethan kaip ir atsakė, trūksta tik nuorodos. :birst:
Parašė sophie
#351995
Ethan rašė:Sertralinas ir flupentiksolis (fluanxol) JAV ir Australijoj priskiriamas C nėštumo kategorijai, kas reiškia, kad gyvūnų reprodukcijos tyrimai parodė nepageidaujamą poveikį vaisiui. Jei nemokate angliškai, aš čia dar rašiau apie sertraliną ir nėštumą. Tai pat galima ieškoti pagal tokias užklausas "flupentixol and pregnancy" ir "sertraline and pregnancy".

C vaistų saugumo kategorija taip pat gali reikšti ir tai, kad saugumo tyrimų apskritai nėra atlikta.
Be to, nepageidaujamas poveikis vaisiui tarp gyvūnų visiškai nebūtinai reiškia nepageidaujamą poveikį žmogaus vaisiui, nes organizmai yra skirtingi.

Savaime suprantama, kad geriau pastoti nevartojant jokių vaistų, nes mažesnė rizika, kad kas nors gali nutikti. Bet tikrai yra atvejų, kai geriau nėštumo metu vartoti antidepresantus nei kankintis baisioj depresijoj - antru atveju žala gali būti dar didesnė.
Parašė Ethan
#352001
sophie rašė:C vaistų saugumo kategorija taip pat gali reikšti ir tai, kad saugumo tyrimų apskritai nėra atlikta.

Galite parodyti šaltinį kuris sako, kad JAV C kategorija gali reikšti, kad saugumo tyrimų gyvūnuose apskritai nėra? Nes visus kur skaitau (1, 2, 3, 4), rašo, kad C reiškia, kad gyvūnų nėštumo tyrimai yra.
sophie rašė:Be to, nepageidaujamas poveikis vaisiui tarp gyvūnų visiškai nebūtinai reiškia nepageidaujamą poveikį žmogaus vaisiui, nes organizmai yra skirtingi.

Bet tuo pačiu yra ir panašūs, pvz, man atsitiko tas pats kas ankščiau minėtiems graužikams.
sophie rašė:Savaime suprantama, kad geriau pastoti nevartojant jokių vaistų, nes mažesnė rizika, kad kas nors gali nutikti. Bet tikrai yra atvejų, kai geriau nėštumo metu vartoti antidepresantus nei kankintis baisioj depresijoj - antru atveju žala gali būti dar didesnė.

Žinote, metamfetaminas irgi yra C nėštumo kategorijoj, tai gal jį irgi reiktų vartoti jei nepavyksta be jo ištverti nėštumo metu? Ne visai į temą, bet kitas, netaktiškas, kurio gyvai nesakyčiau, klausimas: jei nepavyksta ištverti 9 mėnesių be vaistų, ar pavyks ištverti motinystę? Arba: jei turi, pvz, sunkią depresiją, ar stiprų nerimą, tai yra, savaiminį egzistencinį kentėjimą, tai ar etiška tokiu genus, persmelktus kančia, perduoti palikuoniams? Nors mano nuomonė čia subjektyvi, nes esu antinatalistas.