Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Paulius94
#412796 Mano charakteris yra toks, kad man patinka gilintis ir knaisiotis giliau po viską, suprasti, kodėl kažkas gyvenime veikia taip, kaip veikia.

Man iš išorės viską apžvelgiant atrodo, kad šiuolaikiniai depresijos “gydymo būdai” yra tik kažkokių išorinių simptomų maskavimas, bet niekas nesupranta, o gal ir spiceliai nenori knaisiotis po gilesnes visuomenės struktūros šaknis, kurios ir yra ta priežastis dėl kurios atsiranda problemos, o iš tų problemų atsiranda depresija.

Pagal istoriją, depresijos pirmieji atvejai buvo jau užfiksuoti XVII a., bet tada tai buvo vadinama Melancholia. Buvo teigiama, kad tai kilo iš konflikto/imbalanso tarp kūno ir sielos. Tada kyla klausimas – iš kur gali atsirasti tas konfliktas tarp kūno ir sielos?

Yra atlitka mokslinių tyrimų, kurie teigia, kad depresija gali turėti genetinį paveldėjimo faktorių. Turėjo tavo mama, tada gal mamos mama, tada gal mamos mamos mama, o tada gal dar ir mamos mamos mamos mama. Bet tada klausimas vėl kyla – o kodėl ta mamos mamos mamos mamos mama galimai turėjo depresiją? Sakys kažkas, kad turbūt blogai gyveno, nesisekė gyvenime ir t.t. Bet jeigu visuomenė būtų padėjusi tokiam žmogui kažkaip neignoruojant jo vidinių vertybių, gal jam nebūtų išsivysčiusi depresija ir tada nebūtų inicijuojamas ciklas?

Arba daug kam išsivysto depresija dėl meilės stokos, žmogiško ryšio neturėjimo nuo vaikystės, šaltumo iš tėvų pusės. Tada paprasta logika sako, kad tų pačių tėvų tėvai nejautė meilės ir artumo, buvo emociškai ir psichologiškai atstumti. Bet tada reiškia, kad ir tų tėvų tėvų tėvai tą patį jautė ir tėvų tėvų tėvų tėvų tėvai ir t.t. Nesibaigiantis ciklas. Bet tada kyla klausimas, kodėl tų tėvų tėvų tėvų tėvų tėvai negavo meilės iš savo tėvų?

Bet yra ir pilna tokių, kurie ir meilės turėjo, ir žmogiškos šilumos, ir emocišką ryšį jautė, bet vistiek paniro į depresiją. Kokiais tiksliais duomenimis turbūt būtų 1 iš 3 žmonių, kurie sirgo/serga depresija arba to nežino/nesupranta (galvoja tik bloga nuotaika), arba yra nediagnozuoti. Visa tai yra varoma visuomenės propaguojamų išorinių vertybių – pinigai, socialinis statusas, visų visuomenės normų atitikimas (susirast žmoną/vyrą, turėt vaikų, nebūt gėjum arba lesbiete). Bet kadangi visuomenė visiškai neatsižvelgia į individo vidines vertybes ir bando individą dirbtinai pritaikyti prie savo sukūrtos sistemos tada atsiranda tas vidinis konfliktas kaip aprašyta Melancholios?

Tai prie ko tai galimai priveda? Kad žmonija yra pasmerkta depresijai iki galaktikos susinaikinimo dėl to, kad visą gyvenimą turi šokinėti pagal kitų dūdelę, kitų sugalvotas taisykles ir standartus. Žmogus turi labai mažai savo pasirinkimo laisvės, tos laisvės, kuri neatsiremtų į sukūrtos visuomenės standartus ir suvaržymus.

Kapitalistinė, nužmogėjusi ir ant individualistinių hierarchijos siekių paremta visuomenė gamina depresuotus žmones, kurie kibirais ryja antidepresantus ir taip maitina farmacijos pramonę, kuri kraunasi milijonus ir taip toliau vykdo niekada nesibaigiantį ciklą.

Ir tada jie tau sako, kad čia yra TAVO PROBLEMA, nors tu buvai ne savo noru įsuktas į šį kapitalistinį visuomenės ratą.

Kokia jūsų nuomonė?
Vartotojo avataras
Parašė emar
#412797 Per terapiją dabar mokausi kito dalyko. Esu suaugęs žmogus, esu pati atsakinga už save ir savo sveikatą. Nėra ko kaltinti kitų, reikia dirbti pačiam.
Parašė Paulius94
#412799 Aš analizuoju pačią visuomenės struktūrą, jos pačias šaknis. Tai nėra kaltinimas. O tau neįdomu, kodėl kas trečias šiais laikais depresuotas? Čia ne kokia trečia koja išaugus ir tu vienas kažkoks nenormalus, čia pandemija visiška, net koronos nereikia.

Jeigu tokia mąsinė depresijos pandemija, tai reiškia yra kažkokia kertinė iš šaknų einanti priežastis.

Visos tos terapijos ir vaistai yra tik simptomų malšinimas, kurie sukelti tos kertinės priežasties ir persiduoda iš kartos į kartą. Jeigu nebūtų tos kertinės priežasties, kas trečiam nereiktų ryt tablečių ir vaikščiot į terapijas.

Terapijos yra sukūrtos pagal nustatytas visuomenės struktūras ir taisykles, ir jomis pasitelkiant tave bando "taisyti", kad tu ir toliau atitiktum ir paklustum sukurtam visuomenės mechanizmui. Bet tau terapija niekada nepaaiškins, kad gal tas mechanizmas tau tiesiog nėra tinkamas.

Ir jeigu pagal Pasaulio Sviekatos Organizacijos duomenis 80% visos populiacijos yra sirgę bent kartą depresija, tai tikriausiai, kad kažkas su tuo visuomenės sukurtu mechanizmu yra negerai.
Vartotojo avataras
Parašė emar
#412802 Žmogus įpratęs kaltinti kitus, o ne save. Nes taip lengviau. Kažkas kitas turi vietoj tavęs pasistengti.
Depresija egzistavo visais laikais. Dabar medicininė priežiūra prieinama visai kitokiu lygmeniu nei prieš 100 metų. Be to, viskas daug stropiau dokumentuojama. Ir platinama.
Parašė SleepingHeart
#412824 [quote="emar"]
Depresija egzistavo visais laikais. /quote]
Nes visais laikais pasaulis buvo supuves iš pagrindų,o žmones teisina nesibaigianti kančios ciklą. Į tema:

[imghttps://i.ibb.co/LYMRZ94/dk.jpg][/img]