Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Paulius94
#427084 Ar kas esat bandę psichodelikų psichikos sutrikimų gydymui? Pats nesu bandęs ir mane trigerina ta mintis, kad turi kaip ir narkašu tapti, kad išsigydyti savo sugedusią smegeninę. Yra daug istorijų kam padėjo su depresija, asmenybės sutrikimais, bet yra ir baisių istorijų, kaip išvežė į psichuškę ir įsivarė sau šizofreniją. Jau nemažai tyrimų yra, kad nėštumo metu vartojančios motinos arba tėvas vartojantis ir tada apsėklinantis savo moterį 50% padidina tikimybę, kad vaikas autistiškas su ADHD gims. Nyderlanduose legalizuota žolė ir jie Top 5 Europoj pagal autizmo ir ADHD oficialias diagnozes. Dar yra nemažai tyrimų, kad paauglystėj pradėję vartoti įsivaro sau psichikos sutrikimus. Tai čia labai dar neištirta erdvė. Nyderlanduose jau yra oficiali licenzijuota psichodelikų klinikinė terapija už pinigus, berods 8500 eurų kainuoja visa programa, bet turi atitikti sąlygas tam tikras, pvz. su bipoliniu neleidžia šios terapijos ir t.t.
Vartotojo avataras
Parašė Sklandantis
#427088 Sutinku, kad geriau nieko nevartoti arba vartoti saikingai. Bet žmonės visais laikais rasdavo kuo svaigintis ir ateityje taip bus. Juodoji rinka taip egzistuos visada. Todėl jeigu būtų mano valia, aš legalizuočiau visas populiariausias narkotines medžiagas. Suaugęs žmogus pateikęs dokumentą savo reikmėms galėtų nusipirkti nors ir heroino. Čia pat gautų visas reikalingas priemones ir instrukcijas, žinotų kur kreiptis pagalbos. Sumokėtų mokesčius valstybei.
Vakaruose link to ir einama. Psilocibinas legalizuojamas, lsd irgi greitai bus. Na o Lietuva kaip buvo tarpgalaktinis tamsos bei korupcijos centras, taip ir liks dar ilgam.
Čia mano nuomonė. Peace.
Vartotojo avataras
Parašė oltas
#427492
Sklandantis rašė:Sutinku, kad geriau nieko nevartoti arba vartoti saikingai. Bet žmonės visais laikais rasdavo kuo svaigintis ir ateityje taip bus. Juodoji rinka taip egzistuos visada. Todėl jeigu būtų mano valia, aš legalizuočiau visas populiariausias narkotines medžiagas. Suaugęs žmogus pateikęs dokumentą savo reikmėms galėtų nusipirkti nors ir heroino. Čia pat gautų visas reikalingas priemones ir instrukcijas, žinotų kur kreiptis pagalbos. Sumokėtų mokesčius valstybei. ollex
Vakaruose link to ir einama. Psilocibinas legalizuojamas, lsd irgi greitai bus. Na o Lietuva kaip buvo tarpgalaktinis tamsos bei korupcijos centras, taip ir liks dar ilgam.
Čia mano nuomonė. Peace.


Na, šiaip manau, kad nėra vienareikšmio sprendimo būdo šiai sričiai. Legalizuosi narkotikus, vis tiek bus tokių, kurie ieškos pirkti pigiau iš visokių barigų ir finiše nei mokesčiai bus sumokėti, nei tas procesas suvaldytas. Aš net neįsivaizduoju, ką galima daryti šituo klausimu. Aišku, turbūt pirmiausia reikėtų pradėt nuo baudžiako nuėmimo už vartojimą ar disponavimą nedideliu kiekiu. Ir aišku, svarbiausia tai, kad šeimose apie tai būtų kalbama. Nes mokykloj tu gali daryt kokias tik nori prevencijos programas - jeigu vaikas auga šeimoj, kurioj nusispjaut ant visko, tai joks mokytojas, soc.pedagogas ar kokios nors programos nebus tokios efektyvios.
Vartotojo avataras
Parašė biggie
#427507
oltas rašė:
Sklandantis rašė:Sutinku, kad geriau nieko nevartoti arba vartoti saikingai. Bet žmonės visais laikais rasdavo kuo svaigintis ir ateityje taip bus. Juodoji rinka taip egzistuos visada. Todėl jeigu būtų mano valia, aš legalizuočiau visas populiariausias narkotines medžiagas. Suaugęs žmogus pateikęs dokumentą savo reikmėms galėtų nusipirkti nors ir heroino. Čia pat gautų visas reikalingas priemones ir instrukcijas, žinotų kur kreiptis pagalbos. Sumokėtų mokesčius valstybei. ollex
Vakaruose link to ir einama. Psilocibinas legalizuojamas, lsd irgi greitai bus. Na o Lietuva kaip buvo tarpgalaktinis tamsos bei korupcijos centras, taip ir liks dar ilgam.
Čia mano nuomonė. Peace.


Na, šiaip manau, kad nėra vienareikšmio sprendimo būdo šiai sričiai. Legalizuosi narkotikus, vis tiek bus tokių, kurie ieškos pirkti pigiau iš visokių barigų ir finiše nei mokesčiai bus sumokėti, nei tas procesas suvaldytas. Aš net neįsivaizduoju, ką galima daryti šituo klausimu. Aišku, turbūt pirmiausia reikėtų pradėt nuo baudžiako nuėmimo už vartojimą ar disponavimą nedideliu kiekiu. Ir aišku, svarbiausia tai, kad šeimose apie tai būtų kalbama. Nes mokykloj tu gali daryt kokias tik nori prevencijos programas - jeigu vaikas auga šeimoj, kurioj nusispjaut ant visko, tai joks mokytojas, soc.pedagogas ar kokios nors programos nebus tokios efektyvios.

Tie pinigai, kurie skiriami narkotinems medziagoms ieskoti galetu gerinti socialiai rizikos grupese esanciu seimu finansine padeti. Psilocibinas galetu lengvinti PTSD simptomus psichoterapijose, medicinine kanape - epilepsijoms. Tik as neisivaizduoju kokios politines aplinkybes Lietuvoje turetu susiklostyti, kad tokie (beje jau mokslu pagrysti) dalykai realiai butu suformuoti ir veiktu.