Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: signs

Parašė Deode
#424276 Sveiki, kaip įmanoma, yra galimybė artymą žmogų ,,priversti,, apsilankymą pas psichiatrą ir jį gydyti.
Jis nepripažįsta savo ligos. Visi požymiai rodo problemą. Žinau nes esu sirgusi, tik man buvo kita situacija. Mums šeimos nariams sudėtinga, laikomės, apsišarvuojam kantrybe. Tačiau šeimos narys užsidaro, irzlus, isteriškas, nusivylęs ir pavargęs, net nenori, kad prisiartintumėme prie jo, sako viskas gerai ir pagalbos nereikia. Vakar buvo isterija, pradėjo mėtyti daiktus į mane, vadinti visais žodžiais, verkti ir kalbėti apie tai kaip ji niekam tikus ir nemielas gyvenimas. Visa tai prasidėjo, kai paklausiau ar viskas gerai, nes mačiau jos prislėgtą veidą. Kartais jau bijom ką ir paklausti, tačiau ji labai tolsta. Bijom, kad nebūtų blogiau.

Taigi kokiais teisiniais sumetimais nepažeidžiant jos žmogaus teises, priverstinai gydyti. Gal kam panašiai buvo ir ką darėte? Ačiū.
Parašė Aldona Julita
#424277 Deode, aš su tėčiu prikalbėjom psichiatrą (už pinigus) pabendrauti su broliu, kai akivaizdžiai jam buvo bloga namie. Atvažiavom pas brolį sy gydytoju ir tas įkalbėjo gultis į ligoninę
Parašė Deode
#424279 Ačiū. Esu lankiusi psichiatrą, labai gera specialistė, gerai mane pažįsta ir padėjo, bet va idomu ar ji sutiktų ir leistusi neformaliai. Tačiau pasvartysim tą galimybę.
Dar yra toks dalykas, kad jai tos nuotaikos svyruoja, jei ir atvažiuotu žmogus, ji atrodytų sveika, nebent per gilų pokalbį pralaužtum. Dar bandom su ja kalbėti...
Parašė Deode
#424315 Taip :))) , buvo paskambinusi kažkokiai pagalbos linijai. Lyg girdėjom kad kalbėjosi. Nesikišom. Yra sutrikusi. Na vyliuosi viskas gerai, nenumes. Gal ir pas psichologą eis... Tik va mūsų santykiai labai pablogėjo, ji kažko pyksta, kalba su manim šaltai. Kartais norisi verkti, bet suprantu turiu laikytis. Galvoju kad žmogus kaip ir gyvūnas, kai skauda piktas ir irzlus. Taigi geriau išsiverkiu ir laikau nykčius už ja.
Parašė Jovi
#427239 Labai noreciau tiket kad yra kazkoks priverstinis gydymas, nors kiek girdejau tai tik pats turi noret gydytis. O kaip gali noret, jei galvoja, kad kiti ligoniai, arba nesupranta, kad pats serga, arba jam geda, arba nesugeba nueit pas gyd.. ir tik blogeja.. Nejaugi sitoj demokratijoj negali nieks padet, negi per prievarta negalima gydyt ligonio sergancio psichine liga?! Yra zmogus kuris neis gydytis, ir kitas su juo gyvenantis vargsta ir vis labiau... Ant galo dar ir gasdinimai prasidejo..Ka daryt?!
Parašė Tuštuma
#427267 https://www.infolex.lt/teise/DocumentSi ... 0&StrNr=12

Bet reikia, kad agresyviai elgtųsi ar kokių kitų įrodymų būtų, kad kelia grėsmę.