Skyrius depresija sergančiųjų artimiesiems

Moderatorius: signs

Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#275420 Ką daryti, jei artimas susirgo...?
Nepanikuokit... Panika nepadės nei jums, nei artimam žmogui.
Psichikos ligos yra tokios pačios kaip ir visos kitos. Tame jokios gėdos nėra.

Kaip padėti artimui?
Pirmiausia glaudžiai bendradarbiaukit su gydytoju, vėliau žinant diagnozę pasidomėkit ką galit rast įv. literatūroj apie ligą.
Nespauskit sakiniais "Eik pasivaikščiot", "susitik su draugais"... Sergančiam depresija nuskambėtų kaip "pagrok sulaužytais pirštais"...

Ir klauskit, domėkitės, vėl klauskit... Rašykit čia, forume, pabandysim pagelbėt...
Sveikatos jums ir žinių. =)
Vartotojo avataras
Parašė maingirdas
#275422 Labai reikalinga ir gera tema. :angel
Vartotojo avataras
Parašė MiesteRuduo
#275571 tamsta kunigaikšti, truputuką persūdėt; psichikos ligos nėra tokios pačios kaip ir kitos. ir šiokia tokia artimųjų panika yra visai suprantamas dalykas. tikriausiai nėra universalaus recepto kaip padėti sergančiam žmogui. nei bendravimas su gydytoju, nei gūglinimas niekaip nepadės. gali dar ir pabloginti, nes labai dažnai epizodiškai pasitaiko ir tiems, kurie niekuo neserga, kurie tiesiog priėjo juodą gyvenimo atkarpą. tada svarbu elgtis pagal situaciją- kartu pakalbėt arba patylėt. neapsimetinėti, kad suprantate tą žmogų, kuriam blogai ir dėl ko blogai. psichiatrai visada pasiruošę pasiūlyti diagnozę ir tabletes, kas veda prie priklausomybės tiek nuo vieno, tiek nuo kito. gūglėje surasti straipsniūkščiai ir komentarai dažniausiai taip pat nieko gero neduoda nes tai dažniausiai tiesiog informacijos šiukšlės. paprastas žmogiškumas, įsiklausymas ir šiek tiek empatijos yra tai, ko dažniausiai reikia.
Vartotojo avataras
Parašė maingirdas
#275592
benderis rašė: paprastas žmogiškumas, įsiklausymas ir šiek tiek empatijos yra tai, ko dažniausiai reikia.
teisingai benderi,
Vartotojo avataras
Parašė Būsena
#275619 Kai liga tikrai rimta, vien empatijos neužtenka. Empatija neišgydomos psichozės ir daugelis kitų dalykų.
Vartotojo avataras
Parašė MiesteRuduo
#277484
Būsena rašė:Kai liga tikrai rimta, vien empatijos neužtenka. Empatija neišgydomos psichozės ir daugelis kitų dalykų.

kalba apie supratimą. o ne išgydymą. dažniausiai niekas negali padėti, nei tiem, kuriem paskutinės stadijos vėžys, nei tiem, kurie girdi bauginančius balsus. neretas atvejis, kai po penkiasdešimties "gydymo" parų, ligonis artimiesiems prasitaria: "man geriau, bet "jie" vistiek manęs nepalieka". vat būtent tada to supratimo ir prireikia.
kalbu tai ką matau.
Parašė ramintuxe
#294052 Turiu labai gerai draugę, kuri turi šioku tokiu problemų, bet visi numoja į tai ranka. Paskutinė jos depresija buvo apkunumas. Užsinorėjo internetu nusipirkti maudymuka. Labiausiai patiko maudymosi kostiumeliai is Lilu.lt parduotuvėje, galvodama ka dnumes svorio pradėjo užsisakynėti per mažus dydžius į kuriuos žinoma netilpo. Tai pakėlė prieš save ranka ir tik aš ta težinau. Patarki ką daryti šiuo atveju ar turėčiau kažkam paskayti, nors ji man geriausė draugė ir ne visi ja supras?
Paskutinį kartą redagavo ramintuxe 2015 06 11, 13:10. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#294073 Jei žmogus pats nesiprašo pagalbos, tai nežinau ar ką galima padaryti. :bloga
Parašė migliuse
#294587 Aš tai vistiek siūlyčiau neatukt žmogui nugaros. Jei neina padėti patartti, paskatinti, sportuoti pamilti save, tai gal reiktų į psichologą kreiptis?
Parašė Juditė
#295779 .... Vakar dienos žinia apie žymaus žmogaus pasitraukimą, vėl sukėlė visas mintis į paviršių...
.... Žmonių komentaras: Kaip artimieji nematė kad kažkas netaip.
Sukrėtė.
Aš matau ir žinau kad žmogui yra depresija, (ir pripažino kad yra 8,5 teiginiai iš 10 tinkantys iš depresijos simptomų).
O kaip padėti. Būti šalia ir stengtis padėti, taip ir darau, kartkaltėmis nekreipti į tai dėmesį, leisti apie tai užsimiršti, kad neįkyrėti vis primenant apie tai. Bandyti vel apie tai kalbėti ir kalbėti, banadau...
Vartotojo avataras
Parašė MiesteRuduo
#295783
Juditė rašė:.... Vakar dienos žinia apie žymaus žmogaus pasitraukimą, vėl sukėlė visas mintis į paviršių...
.... Žmonių komentaras: Kaip artimieji nematė kad kažkas netaip.
Sukrėtė.
Aš matau ir žinau kad žmogui yra depresija, (ir pripažino kad yra 8,5 teiginiai iš 10 tinkantys iš depresijos simptomų).
O kaip padėti. Būti šalia ir stengtis padėti, taip ir darau, kartkaltėmis nekreipti į tai dėmesį, leisti apie tai užsimiršti, kad neįkyrėti vis primenant apie tai. Bandyti vel apie tai kalbėti ir kalbėti, banadau...


apie ką tu šneki?
Parašė Juditė
#295784 Aš matau ir žinau kad žmogui yra depresija, O kaip padėti.?

Štai apie ką.

Kaip ir kokias būdais palaikyti, kai vien empatijos matyt nepakanka. Kai žmogus stengiasi kuo mažiau bendrauti su aplinkiniai, nors aplinkiniai jau pastebi kad kažkokos keistas elgesys pasidaręs.

Kantrai laukti, kol viskas praeis savaime (ar nustums į gilią savo sielos kertelę).
Kai mano kad įsimilėjimas yra geriausias geriausias "aspirinas".
Kuris radikaliai pakeis gyvenimą.
Parašė anouksun
#296975 Sveiki,
esu cia, nes gyvenu salia zmogaus, kuri periodiskai apima depresines nuotaikos. Labai stengiuosi ji suprasti, nespausti, neteisti, padeti visame kame, bet nepadeda.. Graziausia, kai atkerta - "tu depresija nesirgai, nevaidink, kad supranti. niekada nesuprasi". Sirdis plysta matant toki vaizda ir girdint siuos zodzius.

Ka daryti? Kartais apima jausmas, kad ir man iki depresijos tik vienas zingsnis...
Parašė artute
#301548
ramintuxe rašė:Turiu labai gerai draugę, kuri turi šioku tokiu problemų, bet visi numoja į tai ranka. Paskutinė jos depresija buvo apkunumas. Užsinorėjo internetu nusipirkti maudymuka. Labiausiai patiko maudymosi kostiumeliai akcija parduotuvėje, galvodama ka dnumes svorio pradėjo užsisakynėti per mažus dydžius į kuriuos žinoma netilpo. Tai pakėlė prieš save ranka ir tik aš ta težinau. Patarki ką daryti šiuo atveju ar turėčiau kažkam paskayti, nors ji man geriausė draugė ir ne visi ja supras?


Sportuot patariu. :) Šiek tiek realizmo į gyvenimą įneša tegul, ne išeitis kiekvieną kartą verkt dėl tokių niekų ir žudytis. Tokios situacijos man apskritai juokingos atrodo :)
Parašė NORIU PADETI
#310861 padekite! mano gera drauge serga jau pusantru metu depresija,dar ir sizofrenija.. bet tai dar ne viskas ..suzinojau kad ja musa jos pacios mama,ir to neslepdama sako jog neapsikencia su dukra.. tevas invalidas megsta isgerti ,mama neatsilieka su gerimais turbut net lenkia teva... zodziu baisu... gyvenimo salygos taip pat lbj prastos ,jokiu patogumu... KUR BUTU GALIMA KREIPTIS KAD MANO DRAUGE ISVESTU IS TU NAMU IR PRIZIURETU SPECELISTAI? MANAU JAI BUTU DAUG GERIAU VIENAI KLINIKOJE NEI SU SAVO ALKOHOLIKAIS TEVAIS KURIE JA VISAI NESIRUPINA...