Skyrius, skirtas diskutuoti apie skirtingas psichoterapijos kryptis, dalintis patirtimi, atsiliepimais apie psichoterapeutus ar psichologus.

Moderatoriai: Serpentskin, signs

ParašėBegaline
#55 Autogeninė treniruotė ir relaksacija – metodas, leidžiantis apmokyti klientą atsipalaiduoti, pašalinti įtampą, nerimą, pailsėti ir padidinti darbingumą. Kvėpavimo ir dėmesio nuėmimo pratimų kompleksas įgalina klientą išmokti savo sąmonę padaryti neaktyvią ir atsipalaiduoti. Išmoktą metodiką žmogus gali taikyti tuomet, kai jam to reikia. Relaksacija itin svarbi, nes mūsų gyvenimo tempas didelis, žmonės neleidžia sau pramogų, negali atitrūkti mintimis nuo darbų, - čia padės autogeninė treniruotė, kai atpalaiduojant kūną, pasiekiamas psichikos atsipalaidavimas.

Gal kas mokėsi ir dabar praktikuoja? Labai praverstų praktiniai patarimai.
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#92 Žinau vienintelį dėmesio nukreipimo elementą - VANDENS :!: mane ištikdavo priepuoliai minioje, tada puldavau ieškoti vandens.
Vartotojo avataras
Parašė Agni
#94 papasakok placiau.
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#111 Turėjau nerimo sutrikimą. Kai kuriose didžiosiose parduotuvėse ištikdavo panikos priepuoliai. Iš pradžių dar nežinojau kad tai turi tokį apibrėžimą - tiesiog dūsdavau, kirsdavo per kojas ir pan. jusdavau kaip imdavo daužytis širdis. Ir jau žinodama, kad čia - nerimo sutrikimas, kažkur perskaičiau, kad tokiu atveju reikia nukreipi mintis. Taigis, vanduo. Nešiodavausi vandens buteliuką rankinėje, jeigu pasidarydavo negera - puldavau ieškoti jo rankinėje, gerti. tai užima kažkiek laiko - ir nukreipia mintis :idea: Jeigu neturiu įsidėjusi - puolu ieškoti lentynose ir geriu. Paskui prie kasos užsimoku.
Dar vienas minčių nukreipimas - kažkam paskambinti. Mintys nuplaukia. Dar - kadangi sirgau ne tik nerimu bet ir depresija - nenorėjau su niekuo bendrauti, radau savą metodą - mintyse pradedu skaičiuoti kiek kas kainuos, koks produktų sąrašas man reikalingas ir kiek visas sąrašas kainuos. Na :twisted: paskutinėmis savaitėmis tai nebegalioja, bet anksčiau - suveikdavo.
Parašė birute
#8758 kai gulejau ligoninej, buvo tos treniruotes, bet man nejo susikaupti, namie nebandziau klausyt tos spec muzikos, man mano pacios megstama muzika padeda siek tiek nurimti, pvz tatanka arba gregorian
Vartotojo avataras
Parašė AUmba
#8879
Gediminas rašė:Svarbiausia atsigulti patogiai,nusiraminti kvepuoti palengva,uzsimerkti ir nieko negalvoti,po kiek laiko ikvepiame gyliai oro ir iskwepeme,swarbiausia nusiramtinti,tegu mintys iseina toli...
Vartotojo avataras
Parašė Mints
#9528 Manau tai geras metodas turintiems nerimo sutrikimu. Va Santariskese kaip tik turiu progos lankyti relaksacine.

Taip gera, guli, klausai muzikos, bandai atpalaiduot raumenis... is pradziu galvos... krutines... nugaros... pilvo... rankas ir kojas.... ir STAIGA isgirsti kaip salia gulintis kitas relaksuojantis klientas uzknarkia :) As ir pats kiekviena karta bunu arti to kad nusmigciau. Vaistai vis gi savo daro...

Bet buna grazus vaizdiniai kazkur giluminiam minciu ir kuno pasaulyje kartais, ir nuteikia labai gerai.
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#128379 Bandziau tai daryti namuose, isijungus ramia relaksacine muzika, skaitant citatas, kurias uzsirasau beskaitydama ivairias psichologines saviugdos knygas. Gal esu per daug nekantri, noriu greitu rezultatu, todel viska kazkaip greit apleidau. Tiesiog nemoku atsipalaiduotu, nemoku sau iteigti graziu ir teigiamu minciu, ir nebezinau, kas galetu tai ismokyti...
Parašė Nematoma
#128567 Ligoninėje eidavo į tas treniruotes - man padėdavo, tik namie niekada nepraktikavau, visgi reikėtų :)
Vartotojo avataras
Parašė Jozhik v'tumane
#128688 Pabandyk būtinai. Aš net be muzikos jokios prieš miegą kartais va šiaip sau padarau. Labai gerai atpalaiduoja ir padeda užmigti. :super
Parašė Nematoma
#128718 O gal kas turit būtent relaksacinės muzikos?
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#128782 As turiu nemazai prisisiuntus tokios muzikytes, galiu pasidalinti =) jetau reikia reikia ir man prisiverst nors 15 minuciu per diena pasirelaksuot.
Parašė Nematoma
#128842 Na, jei gali, pasidalink ;) norėčiau kažką turėti vakarais atpalaiduojančio paklausyti :)
Vartotojo avataras
Parašė Edena
#128852 ar naudojies skaipu? siuo metu esu darbe, bet vakare galesiu atsiusti =)
Parašė Nematoma
#128853 Taip, Edena, naudojuosi...perašysiu tau į AŽ savo adresą...ačiū, esu dėkinga Tau :jap