Moderatorius: Astro-Meška

Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#420926 Aš dabar irgi paskaičiavau, kiek knygų perskaičiau praeitais metais. Perskaičiau iš viso 37 knygas, nors konkretaus skaičiaus, kiek norėjau perskaityt ir neturėjau nusistačius.
Parašė Aldona Julita
#420943 Aš galvojau, kad nuo haloperidolio negaliu skaityt, bet pasirodo kiti gali... aš kelias pradėjau šiais metais ir nepabaigiau. 5 audio praklausiau
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#420951
Astronautė-Myška rašė:Opaque, šaunu. :)))
Pavydžiu bišk. :D
O tu goodreads.com neturi accounto? :)


Neturiu. Esu gavus iš šio forumo lankytojo kaip ir rekomendaciją/pasiūlymą susikurt. Čia tas jau seniai buvo, net nepamenu, ką tokio pasipasakojau apie knygas, jog gavau tokį patarimą. Esu girdėjus nusiskundimų iš žmonių, jog nepatinka kai kuriems vartotojams kaip viskas (o gal tik kai kas) tam tinklapį veikia, ypač pasiskundžia paieškos sistema (algoritmu?). O ten bent lietuvių yra? Nes kiek teko užsukt, kai išmesdavo googlinant goodreads, tai vis angliškai viskas ten.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#420952 Ar yra daugiau žmonių be manęs, kurie kolekcionuoja knygas? Aš pati nežinau kaip taip man čia gaunasi. Per pastarus metus ar du jau turiu tris lentynas (ne tris lentynas kaip baldus, bet balde-lentynoj tris lentynas) prikaupus knygų ir dar keletą palovyje laikau, nes vietos lentynoj nėra (gyvenu ne viena, tad ten sudėti kitų daiktai). Ir tik viena iš tų lentynų yra perskaitytos knygos. Dar ir iš bibliotekos imu. Atrodo randi įdomią knygą, nusiperki, sakai skaitysi, bet lieka dūlėt lentynoj. :D jau esu senas knygas nešus padovanot bibliotekai. Dauguma jų buvo skaitytos arba neįdomios. Dar kolekcionuoju e-knygas. Turiu plančetę ir talpinu į išorines sd atminties korteles. Jau viena 64 gigabaitų prikišta (iš tikro talpa ~ 59 gigabaitai, nes taip jau pagamina jas, jog neatitinka kas ant pakuotės ir kokia reali talpa), antra kortelė 36 gigabaitų kišama šiuo metu (vėlgi pagal pakuotę, kiek realiai gigų neprisimenu dabar). Ir dar audioknygas angliškas kolekcionuoju. Čia per išorinę atminties kortelę telefone (reali talpa jos 238 gigai, didesnių nenuskaito, nes telefas 4 metų senumo). Irgi beveik užkišta. Liko 8 gigai laisvi, o audioknygų 497 vienetai dabar. E-knygas ir audioknygas piratinuos. Dauguma e-knygų angliškos, bet piratų saloj radau torentą su 2939 lietuviškom e-knygom. Ir žinau, jog visų neperskaitysiu. :achtung Ankščiau mėgdavau rinkti (t. y. taupyt) pinigus, dabar renku knygas.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#420953 Dar papasakosiu. :D Per tris dienas perskaičiau ~500 puslapių knygą "Beribis protas", autorius Jim Kwik. Knyga apie nuostatas, kurios trukdo mokytis, apie motyvaciją mokytis ir metodus kaip mokytis. Kalbama apie mitus, kaip tarkim tikima, jog mokymuisi reikia aukšto IQ, kaip gerint atmintį pasirelkiant minemoniką, kaip suteikt smegenims reikiamų medžiagų maistinių, kaip pagerint miegą, kaip mokytis, kad įlystų į galva reikiama informacija, optimizuojant atminties galimybes t. y. reguliariai kartot mokymosi medžiagą tinkamais laiko intervalais, nes rašo, jog 80% informacijos pasimiršta dienų bėgyje po pirmos mokymosi sesijos. Ir dar negana to per tą pirmąją sesiją reik keturis kart peržvelgt ir pakartot medžiagą. Dar buvo asmeniškai man naudingiausias skyrius apie greitąjį skaitymą. Norėčiau išmokt, bet tinginys ima pastaruoju metu :D
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#420986
Aldona Julita rašė:Aš galvojau, kad nuo haloperidolio negaliu skaityt, bet pasirodo kiti gali... aš kelias pradėjau šiais metais ir nepabaigiau. 5 audio praklausiau

Tavo gal halo dozė didesnė. :bloga
Nors pamenu, kad kas pirmus k pakliūdavo į ligoninę, tai skųsdavosi, kad negali skaityti, aš tame tarpe irgi. :achtung Vėliau kažkaip po truputį vėl pradėjau skaityti, bet jau neskaitau tiek kiek paauglystėj. :bloga

Opaque rašė:...O ten bent lietuvių yra? Nes kiek teko užsukt, kai išmesdavo googlinant goodreads, tai vis angliškai viskas ten...

Taip yra LT grupė ir skirsnis bibliotekininkai, kur paprašai, kad įdėtų kokią LT knygą, jei nėra jos ir įdeda. Šiaip dabar labai išsiplėtė ir aš retai nerandu kokios knygos. :) Su paieška man buvo porą k. problemų, bet padėjo rasti kiti nariai. :) Šiaip patogu ir įdomu tam goodreads.
Galiu savo acc tau asmeninėj žinutėj parašyti, galėsi pažiūrėt kiek pasistūmėjo goodreads. :achtung

Dėl knygų kaupimo, tai man irgi buvo liga. :D Bet kai sužinojau apie library Z (iš tavęs :D ) ir įsigijau skaityklę, tai dabar stengiuosi nebepirkti knygų. Nes problema tame, kad labai užkištas mūsų su vyru kambarys. Ir nebėra kur dėti knygų (irgi nešiau ne k. į biblioteką).
Ai dar tiesa iš linkomanijos daug pdf knygų prisiurbiau. :D Daug kolekcijų. Lietuvos ryto, tų, rudais viršeliais knygų kolekciją, lietuvių lit. lobynas, atviros lietuvos knyga ir daugiau jau nepamenu... Ai dar visą Eridano leidyklos lobyną. Paskiras knygas... Nežinau kiek ten, bet jaučiu pas tave daugiau. :DD Pavarei. :achtung Ir šiaip gera mintis sd kortelėse laikyt. :) Aš šiaip harde išoriniam laikau, tai kol išsitrauki kol ką... Kortelėj patogiau jaučiu...
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#420987
Opaque rašė:...Per tris dienas perskaičiau ~500 puslapių knygą "Beribis protas", autorius Jim Kwik. ...

Sudominai, ką tik paskaičiau minėtam goodreads aprašymą, reiks paskaityt. :)))
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#420997 Astronautė-Myška, žinok toj 64 gigų sd kortelėj tilpo man ~11000 vienetų e-knygų, o 64 gigų sd kortelėj yra jau virš 1000 vienetų. Dauguma angliškos.

Dar galiu pasidalint tokiu socialiniu tinklu vk.com, rusų sukurtu, man rodos. Ten galima rast žmogelių kurie platina e-knygas, bet lietuviškų nėra arba aš nerandu. Tai parsipūčiu karts nuo karto angliškas e-knygas. Kai kurios paskyros net užsivadinę books, magazines, audiobooks, ebooks ir randi ten postus kur gražiai kaip sąraše sukelta e-knygos kiekvieno posto apačioj, dažniausiai epub arba pdf formatu, o audioknygos mb4 formatu. Turiu ir programėlę ir paskyrą šitam soc. tinkle. Atsimenu parsipūčiau Victoria Schwab (autorė) trilogiją audioknygų ir susikėlus į audioknygų klausymo programėlę pamačiau, kad ten visiškai kažkokios ne tos knygos, nors failų pavadinimai yra tos trilogijos. Pakomentavau šitą faktą po tuo postu kuriam radau atsisiųst, tai tos paskyros turėtojas užblokavo mane, lodarius :achtung Jam gal moka pinigus kas, kad platintų knygas, imidžui pakenkė mano komentaras gal :achtung tai dabar per programėlę negaliu įeit į jo puslapį, tai aš per interneto naršyklę atsidarau vk.com, susirandu jo paskyrą ir parsipūčiu jo knygas, o jis net nežino :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#421008
Astronautė-Myška rašė:Nu pavarai. :achtung
Aš angliškai nelabai skaitau, nors reiktų... Mokytis EN... Daug prarandu su tuo EN neskaitymu. :bloga


Aš mokaus anglų kalbą. Paskutinę knygą angliškai skaičiau tai Alex Rawlings "How to speak any language fluently". Taip, gerai supratot, skaičiau anglišką knygą apie kalbų mokymąsi, kad išmokčiau, kaip mokytis anglų kalbą :D Skaičiau elektroninį variantą epub formatu, tai puslapiu skaičius - 220. Perskaičiau per dvi dienas. Užtrukau išviso 8 val. 13 min.

O grožinę knygą angliškai paskutinį kart perskaičiau užpraitų metų spalį. Sunku man skaityt grožinius kūrinius angliškai, neišpasakyta daugybė nežinomų žodžių, dar jie tokie knyginiai, nežinau kaip kitaip užvadint juos, kasdienėj anglų kalboj retai naudojami. Jau daugiau nei metus protarpiais mokaus visus iš jos išsiverstus žodžius per Ankidroid spaced repetition programėlę. Užkniso jau. Noriu greičiau pabaigt ir perklaudyt audioknygos variantą, kad sužinočiau, ar išmokau tuos nelemtus žodžius :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#421018
Astronautė-Myška, žinok toj 64 gigų sd kortelėj tilpo man ~11000 vienetų e-knygų, o 64 gigų sd kortelėj yra jau virš 1000 vienetų. Dauguma angliškos.


*36 gigų kortelė su virš 1000 e-knygų.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#421035 Aš pažiūrėjau harde... Turiu knygų, žurnalų 120 GB. Bet žurnalus reiks pratrinti, nes seni ir aš jų vistiek neskaitau. :achtung
O jūs žurnalus kaupiat?
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#421041
Astronautė-Myška rašė:Aš pažiūrėjau harde... Turiu knygų, žurnalų 120 GB. Bet žurnalus reiks pratrinti, nes seni ir aš jų vistiek neskaitau. :achtung
O jūs žurnalus kaupiat?



Aina sau, 120 gigų :achtung o tu sakai, kad aš pavarau, daugiau už mane turi :achtung

Aš kaupiu elektroninius žurnalus pdf formatu kartu su knygom. Pastebėjau, jog daug vietos užima, būna dažnai keliasdešimt megabaitų, kartais virš šimto megabaitų vienas žurnalas. Kartais gaila tiek vietos paaukot, kai galima dešimtis vienetų e-knygų laikyt kortelėj vietoj vieno žurnalo. :)
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#421045
Opaque rašė:...Pastebėjau, jog daug vietos užima, būna dažnai keliasdešimt megabaitų, kartais virš šimto megabaitų vienas žurnalas...

va va... Ir dar kad bent vartyčiau juos... Kažkokia kaupimo manija. :D
Čia kaip turėjau įvairių metal grupių albumų viršelius 45 GB. Bet po to nusprendžiau, kad per daug vietos užima ir ištryniau, nes nu kam, jei nenaudoji, nežiūri ir pan... :bloga