Moderatorius: Astro-Meška

Parašė Aldona Julita
#422213 Aš kelias saviugdos knygas esu perskaičiusi. Man jos didelio įspūdžio nepadarė.
Paskutiniu metu susidomėjau emociniu intelektu, bet spėju, kad LT kalba nėra. Aš rusų kalba skaitau. Man atrodo, kad sėkmė priklauso, kaip tu moki kontroliuoti savo emocijas. Man darbe sunkiausia buvo emocijos
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422578 Neseniai perskaičiau Joanne Harris "Šokoladas". Ėmiau iš bibliotekos. Tai šiuolaikinis romanas apie moterį, atidariusią šokolado parduotuvę mažam Prancūzijos miestelyje. Ir kaip visiems romanams reikia blogiuko, tai jis šiam romane yra kunigas, kuris yra konservatyvių pažiūrų ir šokoladą laiko nuodėme. Keista bet kartu kažkuo įdomi idėja romanui. Dabar skaitysiu sekančias dvi dalis šitos trilogijos: "Penki ketvirčiai apelsino" ir "Gervuogių vynas".
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422590 Perskaičiau Scott H. Young "Spartusis mokymasis. Ultralearning". Čia išdėstomi sparčiojo mokymosi principai, tarp kurių - mokymasis mokytis, gryštamasis ryšys, informacijos atgaminimas ir eksperimentavimas. Mokymosi reikmė pagrįsta daugumoj tokių knygų randama mintim, kad gyvenam XXI amžiuje ir norint įgyti konkurencinį pranašumą darbo rinkoje, reikia mokytis ir tobulėti visą gyvenimą.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#422592
Opaque rašė:Perskaičiau Scott H. Young "Spartusis mokymasis. Ultralearning". Čia išdėstomi sparčiojo mokymosi principai, tarp kurių - mokymasis mokytis, gryštamasis ryšys, informacijos atgaminimas ir eksperimentavimas. Mokymosi reikmė pagrįsta daugumoj tokių knygų randama mintim, kad gyvenam XXI amžiuje ir norint įgyti konkurencinį pranašumą darbo rinkoje, reikia mokytis ir tobulėti visą gyvenimą.

O konkretūs patarimai yra? :?
Šiaip mane dabar labai domina tema kaip efektyviau mokytis. Mokykloj išvis nemokino kaip mokytis. :achtung
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422607
Astronautė-Myška rašė:O konkretūs patarimai yra? :?
Šiaip mane dabar labai domina tema kaip efektyviau mokytis. Mokykloj išvis nemokino kaip mokytis. :achtung


Šioj knygoj tų principų yra, jei atmintis neapgauna, devyni. Kiekvienam paskirta po atskirą knygos skyrių. Tai kiekvienam skyriuj ten labai konkrečiai parašyta ką galima daryt, kad tą principą išpildyt ir kartais dar pagrindžiama, kodėl taip, o ne kitaip reikėtų daryt. Pastarasis dalykas atėjo iš autoriaus ir kitų sparčiojo mokymosi mėgėjų asmeninės patirties arba pateikiama mokslinių tyrimų rezultatai, iš esmės kad pastiprint autoriaus patarimų vertę. Kai kurie patarimai suskirstyti į žingsnius, kiti pateikiami taktikom, kurias galima savo nuožiūra pasirinkt, kuri atrodo tinkamesnė, tą ir renkiesi.
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422704 Perskaičiau Solomon Katz knygą "Grožis kaip būties būsena: proto ir dvasinio kelio valdymas". Pats autorius buvo budistų vienuoliu ir meditacijos mokytoju, apsigynė doktoranto laipsnį religijos ir psichologijos srityse. Knyga apie dvasingumą, apie tai, kaip neigiamas mintis pakeist teigiamom, bet užvis geriau yra nemąstymas, kai vidinis monologas išnyksta ir dingsta mintys, tada protas nurimsta ir grįžtama į būtį. Autoriaus teigimu, Dievas yra visuose žmonėse, nors Vakaruose už tokias mintis gali "užsidirbti" kelionę į psichiattijos ligoninę. Knygą ėmiau iš bibliotekos.

Norėčiau pasidalinti viena citata:

"Begalybė yra begalinė. Jai nėra pabaigos. Ji neišsenkanti. Jos negalima išsekinti. Už sąvokų, kuriose jūs įsitvirtinę, kurios apriboja jūsų tapatybę, Begalybė yra teisingesnė tiesa už jūsų Būtį. Jūsų Savastis yra gilesnė ir todėl jūs esate Begalinis."
Vartotojo avataras
Parašė Opaque
#422879 Perskaičiau Kelly McGonigal "Valios galia". Rašoma kodėl valia svarbi mūsų gyvenime, kaip ją veikia miegas, gliukozės kiekis organizme, mankšta. Kaip kišam sau pagalį į ratus bandydami per prievartą nuvyti įkyrias mintis, kurios kelia nerimą, o gaunasi, jog vis tos mintys nesibaigia, kaip atidėję kokį nors reikalą ateičiai, pradedam nuolaidžiaut sau dabartyje, kaip mus veikia bandos jausmas, kaip per gerai galvodami apie savo moralę, pasiduodam blogam elgesiui ir kaip visa tai susiję su valia. Kiekvienas skyrius turi valios stiprinimo pratimų. Vienuose iš jų reik save paanalizuoti psichologiškai, atsakinėjant į klausimus, o kiti labai konkretūs, tarkim pasimankštinti penkias minutes, atsispirti pagundai dešimt minučių, daryti kvėpavimo pratimus ar medituoti.
Parašė Linas Rustokas
#423605 Sveiki. Labai daug įdomių knygų galima rasti senesnių, naudotų knygų pardavimo vietose. Ten parduodamos Knygos pigiau, tai šiais sunkiais laikais savęs skaitant tikrai nereikia varžyti. Dabar artėjant rudeniui planuoju tam skirti kur kas daugiau savo laiko. Tai nusipirkau tokias knygas: https://knygospigiau.lt/knyga/azuritijos-kardinolai/ ir https://knygospigiau.lt/knyga/nereikalingi-zmones/. Pasirodė labai įdomios, tai artimiausiu laiku bandysiu įveikti. O ką šiuo metu skaitot JŪS? :super
Parašė Aldona Julita
#423606 Aš po truputėlį skaitau Louisa May Olkott "Mažosios moterys". Grynai motetiška knyga. Romanas. Apie keturias seserys. Knyga moko apie tarpusavio sąveiką. Kaip palaikyti gerus santykius. Skaitosi orngvai. Tinka ir paaugliams
Parašė Aldona Julita
#423666 Ana Frank dienoraštis. Heather Morris "Aušvico tatuiruotojas".

Pagal Ana Frank dienoraštį yra keli filmai. Žiūrėjau abu. Patiko. Bet rusiškai dubliuoti. Nežinau ar lietuviškai yra.

"Aušvico tatuiruotijas" gan įdomi knyga. Beveik visą perskaičiau. Buvo pablogėjimas, tai nepabaigiau. Paskui kažkaip negrįžau

Dar yra labai įdomus filmas "Спишок Шиндлера" :super . Nežinau ar lietuviškai yra. Amerikiečių filmuotas. Ten ir toks įžymius aktorius vaidina -Ben Kingsley. Paremtas tikrais ivykiais. Gale filmo parodo tuos žmones, kurie išsigelbėjo nuo holokausto. Mano nėgstamiausias :da
Vartotojo avataras
Parašė Kurama
#423667
Astronautė-Myška rašė:Gal kas žino gerų knygų apie holokaustą? :bloga

laimingiausias žmogus žemėje
Žmogus ieško prasmės
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#423670
Aldona Julita rašė:Ana Frank dienoraštis. Heather Morris "Aušvico tatuiruotojas".

Pagal Ana Frank dienoraštį yra keli filmai. Žiūrėjau abu. Patiko. Bet rusiškai dubliuoti. Nežinau ar lietuviškai yra.

"Aušvico tatuiruotijas" gan įdomi knyga. Beveik visą perskaičiau. Buvo pablogėjimas, tai nepabaigiau. Paskui kažkaip negrįžau

Dar yra labai įdomus filmas "Спишок Шиндлера" :super . Nežinau ar lietuviškai yra. Amerikiečių filmuotas. Ten ir toks įžymius aktorius vaidina -Ben Kingsley. Paremtas tikrais ivykiais. Gale filmo parodo tuos žmones, kurie išsigelbėjo nuo holokausto. Mano nėgstamiausias :da

O, ačiū. Rusiškai suprantu, tai paieškosiu pagal Frank dienoraštį filmų. ”Šindlerio sąrašą” kažkada mačiau, bet jau mažai pamenu, pamenu tik kad žliumbiau bežiūrėdama. :bloga Reiks vėl pažiūrėt.
”Aušvico tatuiruotojo” paieškosiu.
Vartotojo avataras
Parašė Astro-Meška
#423671
Kurama rašė:
Astronautė-Myška rašė:Gal kas žino gerų knygų apie holokaustą? :bloga

laimingiausias žmogus žemėje
Žmogus ieško prasmės

O, ”žmogus ieško prasmės” čia Frankl, man psichologė kažkada rekomendavo. Buvau pamiršusi.
Ačiū.